Dit seizoen meer sfeer Ga zitten waar je wilt op de F-Side Alle zangroepen naar het middenvak 127 Wat willen supporters zingen Stand up, if you love Ajax Stand up, if you love Ajax enz. Als het aan ons ligt keert de sfeer dit seizoen definitief terug. Oude tijden zulien herleven in de Arena, alsof de Meer nooit heeft bestaan. Werkelijkheid of fictie We zullen zien, maar we roepen supporters hierbij wel op om het zoutzakken-imago definitief van zich af te schudden. Geen gezapig onderuit zittende bezoekers meer, maar fel meelevende supporters. Weg met de matte lamlendigheid Laten we wel zijn, de hele "F-Side terug actie" is toch niet voor Jan Joker uitgevoerd O ja, het is trouwens ook niet verboden om iets rood-wits aan te trekken of om te doen, durf er voor uit te komen dat je Ajacied bent Natuurlijk ga je zitten waar je wilt, weg met de gereserveerde plaatsen De sfeervolle staantribunes hadden ook geen vaste plaatsen, supporters bepaalden zelf wel bij wie ze stonden. Aldus ontstond een natuurlijke structuur op een tribune, de sfeermakers wisten elkaar feilloos te vinden. Zolang iedereen braaf op zijn vaste zitplaats gaat zitten wordt het nooit wat. Vandaar onze oproep tot alle sfeermakers Dus wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat massale vechtpartijen ontstaan om een stoel. Een beetje begrip voor elkaar kan wonderen doen. De DAS-enquête geeft een goed beeld welke liederen door de supporters worden gewaardeerd. De meningen waren weer ouderwets verdeeld, er zijn maar liefst 69 verschillende liederen opgegeven. Aardig is om de liederen naar soort in te delen. Met stip op nummer 1 zijn liedjes die de tegenstander als onderwerp hebben (20%), 9% over het (aanstaande) kampioenschap en slechts 7% van de liedjes heeft de eigen speler als onderwerp. We zingen dus meer over de tegenstander dan over onze eigen spelers, dat geeft te denken Het maakt de DAS-lezers weinig uit in welke taal er wordt gezongen. Kijken we naar het genoemde repertoire dan bestaat 80% van de songs uit Nederlandstalige en 20% uit Engelstalige. De roep om betere en originelere liederen is massaal. Het "herdertjes" is al jarenlang niet echt origineel meer. Waar zijn de tijden gebleven dat de F-Side dit wel kon We moeten liederen hebben die een kwartier lang achtereen gezongen kunnen worden. Waarom kunnen die Utrechters dat wel en wij niet Gelukkig was het UMBRO-toernooi in Liverpool heel inspirerend, DAS heeft vier nieuwe songs kunnen waarnemen (zie volgend blad) die wij hierbij van harte aanbevelen. Maurice uit Nijmegen (vak 113) opperde om op de wijs van "You're shit and you know you are" een nieuwe tekst, die wij hierbij van harte ondersteunen. Verwijzend naar de eerder gedane oproepen om wedstrijden staand te volgen (meer sfeerluidt de tekst als volgt 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 9