Hevige gevechten uitgebroken in spelers-supermarkt Ijlings opgetrommelde mobiele eenheid heeft vannacht hard ingegrepen bij gevechten in de spelers-supermarkt zoals die in het Holiday Inn in Amsterdam is georganiseerd. Reeds vroeg in de ochtend hadden hamsteraars van diverse betaald voetbalorganisaties zich in lange rijen opgesteld voor het hotel. Toen wachtende bestuurders doorkregen dat het spelersaanbod uit slechts één speler bestond, de wereldberoemde Froylan Ledezma afkomstig van de evenzeer beroemde voetbalclub Alajuela, ontstond een immens gedrang. Volgens onbevestigde bronnen zou een kale, lange gebrilde persoon met een zwaar rotterdams accent hebben geprobeerd voor te dringen. Hij werd hierbij vergezeld door een met een handtasje zwaaiende vrouwspersoon, ene Nicole Edelenbos, die in een later stadium omstanders te lijf ging met de achterkant van haar pump. Het tweetal slaagde in de opzet en wist in de verwarring op slinkse wijze de laatste betaalbare speler op het Westelijk halfrond te strikken voor een jaar-contract. Het illustere duo maakte zich, na een trekwedstrijd, te samen met de handelswaar direct per gereedstaande vluchtauto uit de voeten en gaf verbouwereerde aanwezigen het nakijken. Een poging van Ajax-bestuurder Arie van Os om met zijn Opel lease-auto de vluchtauto in de flank aan te rijden mislukte. Van Os miste de wagen op een haar en is de Amstel ingereden. Duikers hebben hem ternauwernood van verdrinking weten te redden. Toen andere teleur- gestelden doorkregen bij de neus te zijn genomen braken onderlinge gevechten uit. De inmiddels massaal aanwezige ME besloot hierop een charge uit te voeren. De gouden Cartier-bril van Vitesse-voorzitter Karei Aalbers is hierbij zwaar beschadigd geraakt. Alle oproerkraaiers maakten zich vervolgens pijlsnel uit de voeten in hun peperdure bolides. Er zijn geen arrestaties verricht. Na afloop van de schermutselingen kon de politie de balans opmaken. Naast materiële schade aan het hotel hebben de heethoofden verschillende voorwerpen verloren. Tussen de glasscherven zijn aangetroffen drie credit "gold-cards", een pump maat 36, een frequent gebruikte rood-witte feyenoord-vibrator, een Breitling horloge model "Ajax", een Lacoste kunstgebit zonder voortand en vijf diamanten dasspelden. Supporters van de F-Side vinden dat het zo niet langer kan, en roept de BVO's op dergelijke genante vertoningen voortaan achterwege te laten. De F-Side heeft per BVO drie bestuurders uitgenodigd om hierover van gedachten te wisselen. De Arena heeft inmiddels zijn accommodatie aangeboden, op voorwaarde dat er minimaal drie consumpties per persoon worden besteed. Bij het ter perse gaan van dit nummer heeft nog niet één BVO gereageerd. Wij wachten verder af. 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 8