Wat moet Ajax verbeteren Het Ajax-bestuur onwil of onmacht Dat bleek niet zo'n moeilijke vraag. Het aankoopbeleid moet verbeterd worden van maar liefst 45% van de lezers. Waar dit toe leidde heeft men kunnen zien de afgelopen zomer. Er werden heel wat spelers uit alle windstreken en uithoeken gehaald. DAS-lezers worden dan ook dringend geadviseerd om wat cursusjes te volgen zodat de spelers vijftalig aangemoedigd kunnen worden. Op het complex "De Toekomst" worden deze cursussen gegeven door onze voorzitter, die zoals bekend zijn talen spreekt. DAS-lezers krijgen 10% korting op het lesgeld. De beroemde kweekvijver wordt voor onbepaalde tijd gesloten, omdat deze al een tijdje droog ligt. Jan Wouters is aangesteld als terreinknecht om deze vijver goed te onderhouden, totdat deze weer wordt geopend. De 19% die het Ajax-spel in het algemeen niets vond, adviseren wij om wat oude video's uit de kast te halen, om nog eens weg te dromen bij de beelden van de afgelopen jaren. De 13% die hierop aansluitend de inzet en motivatie verbeterd willen zien, moeten hun hoop maar vestigen op het aankomend seizoen. De Arena-sfeer is nog niet optimaal, vindt 3%. Ook de communicatie met de supporters wordt door 3% slecht ervaren. Ajax heeft al wat nieuws verzonnen: De Officiële Ajax Homepage op Internet. Dit alles om de supporters de gelegenheid te geven nog beter te communiceren met Ajax, dan wel van Praag. Volgens ons mogen ze eerst wel eens fatsoenlijk de brieven beantwoorden, en leren de telefoon aan te nemen. De wil is er in ieder geval, nu nog in de praktijk Ook hebben we onze voorzitter eenmaal mogen begroeten op de Zuid-tribune. Was dit om sfeer te proeven, die er helemaal niet was, of de supporters het idee te geven dat van Praag er ook is voor iedereen, alleen op de verkeerde momenten? We laten het maar in het midden. In het seizoen 1996 -1997 hebben de supporters regelmatig overhoop gelegen met het bestuur. Eerst het gelazer met de vendeling van de seizoenkaarten, toen bleken de aangewezen plaatsen niet goed, het gedoe om de F-Side weer terug te brengen om zodoende de verdwenen sfeer terug te brengen, en het vuurwerkverbod bij het afscheid van Louis van Gaal. Een hoop onvrede dus I De communicatie met de supporters wordt in bijna ieder antwoord wel genoemd. Om niet teveel in herhaling te vallen hier de Top-5 Wat heeft het Ajax-bestuur slecht gedaan 7 1. Alles en teveel 16% 2. Aankoopbeleid 15% 3. F-Side uit elkaar 13% 4. Afseheidverbod Van Gaal 9% 5. Seizoenkaartenverdeling 7% Bron DAS-lezers enquête 1997 De resterende antwoorden die gegeven zijn bewijst des te meer dat niet alle supporters even blij zijn met het commerciële gebeuren bij Ajax. Eerst de poen dan de rest, dat dacht 4%. Dat Ajax ook heel gemakkelijk spelers laat gaan, kan bij 3% niet door de beugel. (vervolg enquête op blz. 26) 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 7