Beste voetballer seizoen 1996 - 1997 Het voetballend hoogtepunt Het voetballend dieptepunt dit feit maar onder ons houden, de vernedering om met de yell "Boeren, boeren" te worden begroet in bijvoorbeeld eindhoven is een regelrechte nachtmerrie. Afgesproken Met grote voorsprong op de rest is Ronald de Boer de beste voetballer gebleken volgens de DAS-lezers, gevolgd door Edwin van der Sar als tweede. Wij kunnen ons hierin wel vinden, net als de supportersvereniging die dezelfde spelers hadden gekozen. Absoluut de beste wedstrijd vond iedereen de uitwedstrijd tegen Atletico Madrid. Deze voetbalthriller hield iedereen op het puntje van zijn stoel. Stalen zenuwen had je dan ook echt wel nodig. Goede tweede was de wedstrijd thuis tegen feyenoord die, ondanks een slecht seizoen, winnend werd afgesloten. De uitschakeling door Juventus was voor velen het dieptepunt. Zevenenwintig procent gaf dit ook aan op het enquête-formulier. Waar de godenzonen in 1995 nog in de finale stonden, gingen ze een jaar later roemloos ten onder. De wedstrijd voor de Amstel-Cup tegen Heracles was ook zo'n dieptepunt, vond 15%. Ajax werd dan ook verslagen en uitgeschakeld voor verdere deelname. Wie kan zich de wedstrijd tegen NEC nog herinneren Zes procent van de lezers wist zich deze wedstrijd nog voor de geest te halen, alwaar Ajax kopje onder ging. Geen inzet, bezieling en motivatie tegen psv, dat werd de spelers verweten door 6%. Er werd maar liefst drie maal verloren van de gloeilampjes. Pijnlijk Deden de spelers nog wel iets goed dan Vier procent van de lezers heeft niet of nauwelijks van ze genoten. Zelfs de wedstrijd tegen Heerenveen thuis vond 3% het aanzien niet waard. Geen huldiging op het Museumplein, Leidseplein of waar dan ook. Drie procent van de lezers vond dit een smet op het seizoen (er was toch een 'huldiging' op een waaierig trainingsveld ergens in mei. Net zoveel supporters als hierboven vond de wedstrijd op Spangen tegen Sparta het aanzien niet waard. Er werd niet alleen verloren, ook de supporters waren meer met hun gedachten bij de dodenherdenking op 4 mei j.l. De Ajax-aanhang verliet het Kasteel net zoals ze gekomen waren, geruisloos dus. Nog meer dieptepunten Jawel hoor I Supporter M. uit Diemen (vak 116) vond de toespraak van Michael van Praag via het videoscherm het dieptepunt van het seizoen. Zo groot had hij Michael nog nooit gezien I Dat was schrikken, natuurlijk. Edwin uit Houten (vak 421) vond het uitfluiten door het eigen publiek abnormaal. Beste Edwin, deze nieuwe 'toeschouwers' begrepen er nog niet veel van in hun eerste seizoen Ajax-supporter zijn. Dat was wennen eerst normaal voor de televisie zitten en nu ineens in een echt stadion te mogen zijn. Ajax behoor je aan te moedigen, maar weten zij veel Deze 'mensen' worden dan ook voortaan gekooid, en voorzien van vogel-zangzaad. Een hele opvallende was het dieptepunt van supporter M. uit Amsterdam (vak 114). Hij noemde het staaf-incident als zijn dieptepunt Welke staaf hij nu bedoelt is ons niet duidelijk, misschien de staaf in de broek van J. Wegereef tijdens de wedstrijd tegen Twente We zullen het nooit weten. 6

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 6