Het Ajax-bestuur krijgt een 4,9 voor de communicatie met de supporters. F-Siders geven de vergeelde kaart in de vorm van het cijfer 4,5 andere supporters zijn milder en komen tot een 5,3. Wij vinden dat degene die het supportersbeleid in zijn portefeuille heeft en bij protesten van supporters altijd verongelijkt roept dat elke supporter hem toch weet te vinden, zich dit mag aantrekken. Voorzover nog niet duidelijk, we doelen natuurlijk op Michael van Praag. En gezien zijn bestuursfunctie bij het sectiebestuur van de KNVB vragen wij ons af hoeveel tijd er komend seizoen voor supporters kan worden vrijgemaakt. Een licht rode kaart wordt door supporters getrokken voor het aankoopbeleid van het vorige seizoen. De F-Siders houden het op een 4,5, andere supporters iets voorzichtiger op een 4,6. Het voor vele miljoenen guldens ongezien kopen van Gabrich en het gestuntel van Veldman staan I l\) S) ook de DAS-redactie nog I /vTy vlijmscherp in het geheugen I gegrift. Als de resultaten minder ziin c'an zu"en supporters zich 1%-^^L 9aan roeren> maar 9a dan J/*^, niet in blinde paniek spelers van dit niveau binnenhalen. Verlaag j^SJp J dan maar tijdelijk de prijs voor de 1 kaarten van Europacup- V wedstrijden. Alle supporters waardeerden het voetbal van Ajax met een 6,1 nog net aanvaardbaar dus. De bezieling scoorde een 6,2. Laten we het er maar op houden dat de spelers wel wilden maar niet konden. Onmacht dus, een tijdelijke naar wij hopen. En waar komen onze lezers nu allemaal vandaan Met bewondering nemen we kennis van de verre woonoorden, die kennelijk ook nog tot Nederlands grondgebied schijnen te horen. Wat te denken van exotische plaatsen als Roermond, Groningen, Yerseke of Ameland Wij proberen ons voor te stellen hoe het moet zijn om na weer een miserabele thuiswedstrijd een urenlange reis naar Ameland te moeten maken. Op de boot gapen zeehonden ons vanaf het wad meewarig aan. De koster luidt de kerkklok. De uitgelopen bevolking zwijgt eerbiedig. Supporter Luc van Tiggelen uit vak 412, met van tranen uitgelopen Ajax-streepjes op zijn doodsbleke wangen, is thuisgekomen. Wij sidderen bij de gedachte alleen al. Verheugend is te melden dat zich in het als onderontwikkeld bekend staande gebied van de regio rotterdam ook DAS-lezers blijken te bevinden. Wij koesteren deze lichtpunten in de inktzwarte voetbalduisternis van deze vreselijke stad. Ook Amsterdammers zijn maar matig vertegenwoordigd, slechts een kwart van de lezers komt hiervandaan. Waarmee gezegd is dat driekwart dus van buiten de stad komt. Oeps. Laten we 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 5