Resultaten enquête De Ajax Ster seizoen 1996 - 1997 (1) Inleiding Wie zijn de DAS-lezers De rapportcijfers Zo, dat was zwoegen in onze vakantie. In plaats van lekker te relaxen waren we avond aan avond bezig met het verwerken van alle gegeven antwoorden op de in de enquête gestelde vragen. Uiteindelijk bleken er 185 formulieren te zijn ingeleverd van de 1875 uitgezette formulieren; derhalve heeft slechts (of liefst 9,9% van de DAS-lezers de moeite genomen om ons zijn ongezouten mening te verkondigen. Deze laatsten bedanken we dan ook hartelijk, met name voor de vele zinvolle tips; hiervan zullen we dankbaar gebruik maken van sommige tips hebben we al gebruik gemaaktZoals jullie zien is er nogal wat ruimte nodig om de enquête uitslag zo volledig mogelijk te plaatsen. Om jullie hiermee niet een halve DAS op te schepen, hebben we besloten om de enquête-uitslag op te delen in twee DAS-nummers, oftewel in dit nummer en de volgende. In dit nummer vermelden we wat algemene gegevens en de antwoorden op de vragen 1 t/m 13 (dit zijn de onderwerpen "Ajax qua voetbal", "Ajax bestuurlijk", en "Ajax-supporters"). In het volgende nummer komen de vragen 14 t/m 33 aan de beurt (dit betreft de onderwerpen "Ajax supporters-zaken algemeen", en "DAS"). Voordat we met de uitslag beginnen nog even het volgende; 1Hoewel we bij de meeste vragen slechts één antwoord hebben gevraagd, hebben we er vaak meerdere ontvangen. Om de enquête-uitslag zo clean mogelijk te houden, hebben we gekozen voor de optie om alleen het eerst gegeven antwoord in de uitslag te verwerken. 2. Van de supporters die bij "Hierbij geef ik wel/geen toestemming om, indien de DAS-redactie dit wenst, mijn naam woonplaats in de enquête-uitslag te vermelden", niets hebben doorgehaald, vermelden wij geen naam en woonplaats, omdat zij ons hiervoor niet uitdrukkelijk toestemming hebben gegeven. Ruim 90% van de lezers is een man en 9% is vrouw. Eén procent weet het niet of houdt het angstvallig geheim. Zijn zij altijd degenen die om het hardst "hij is een transseksueel" beginnen te zingen De gemiddelde leeftijd is 25 jaar, variërend tussen de 13 en de 49 jaar. DAS heeft dus nog veel zendingswerk te verrichten in de vakken 101 en 102 (het aparte 65+ vak). De redactie houdt overigens de eigen leeftijd zorgvuldig geheim. Zoals verwacht wordt een groot deel van de sterren verkocht aan F-Siders (44%). Aangezien de verhuizing ten tijde van de enquête nog niet helemaal is afgerond ligt dit percentage hoger. Toch realiseren wij ons blad ook door Ajacieden uit de andere vakken wordt gelezen, een prima zaak. Opvallend is dat er door supporters van de zogenaamde ere-tribune (vakken 103 tot en met 108) geen enkele reactie is binnen gekomen. Ook hier ligt een mooie uitdaging voor de DAS-verkopers dit seizoen. Laten we meteen maar met het goede nieuws beginnen. DAS krijgt van de supporters, F-Sider of niet, een hoge waardering van 8,2. We moeten bekennen dit met gepaste trots te ervaren. Toch zijn we nog lang niet tevreden en vinden dat er nog veel verbeterd aan het blad kan worden. DAS is min of meer ontstaan uit onvrede rondom de "vercommercialisering" van Ajax. Dit gegeven op zich is op termijn een te smalle basis voor een bloeiend bestaan. We zien ons nu voor te taak gesteld het blad verder uit te bouwen tot een fanzine dat in kwalitatieve zin de test met de Engelse fanzine-bladen kan doorstaan. Voorwaar geen makkelijke opgave 4

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 4