Eerbetoon aan Carlo op de F-Side tijdens Ajax-Vitesse op 1 juni 1997 (foto: Hans) Joffrey uit Blokzijl, naar zeggen uit kutvak 414, spreekt schande over het meezingen van de Ajax-stewards in rotterdam met de Sparta-supporters. Ook andere supporters (5%) ervaren de van Ajax-kant sfeerloze wedstrijd Sparta-Ajax als hèt dieptepunt. Op welk gebied moeten de supporters zich verbeteren Veel meer zingen en sfeer maken, daar is maar liefst 52% het over eens, ook massaal achter Ajax gaan staan in slechte tijden is goed voor 18%. Dat er groepsvorming binnen de supporters bestaat, is voor 8% aanleiding om op te roepen tot een eenheidsvorming Geen gevechten zoals in Beverwijk werd ook genoemd door 4%. Het uitfluiten van de eigen spelers mag nooit meer voorkomen zegt 3%. Waarvan akte Voor Ajax begrippen zijn de supporters hier behoorlijk eensgezind. Het zal ons benieuwen hoe het in de praktijk zal toegaan. De overige antwoorden haalden ieder voor zich de 2% niet. Vermeldenswaardige antwoorden zijn die van Tobias uit Amsterdam Sommige zeikerds moeten ook eens enthousiast meedoen. "Ze gaan naar Ajax, niet naar een begrafenis", van een anonieme supporter"De hoge piefen moeten sfeer gaan scheppen", en van Raymond uit Delft "Roever nog meer boycotten, want ik merk dat er nog teveel supporters met Rover reizen". Klaarblijkelijk heeft Roever met name in Delft weinig fans. Een waar epistel ontvingen we van Mike uit Amsterdam "Wensen nog duidelijker maken aan het bestuur en zo nodig eerder overgaan tot het dreigen met geweld. De mededeling van Ronald Pieloor dat hij niet voor de gevolgen in kon staan als het bestuur niet op een aantal eisen zou ingaan, heeft uiteindelijk het bestuur doen besluiten te praten. Eén verkankerd seizoen is erg genoeg. En het mag zeker niet ongezelliger irritanter en sterieler worden, wat overigens zeker wel kan wat te denken van "cheerleaders" Het beste antwoord kwam misschien wel van Donny uit Weesp "We moeten streven naar eenheid, vooral bij uitwedstrijden, dus niet van die kleine groepjes die elkaar uitsluiten". Een man naar ons hart is André uit Zaandam "Op Zuid gaan staan I". Wordt vervolgd in DAS nummer 9 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 28