Een iets andere opzet dan in de voorgaande vragen, omdat de meeste hier boven gegeven antwoorden steeds weer terugkomen in verschillende vragen. Onder de vraag "Wat moet Ajax voetballend gezien verbeteren dachten de meesten dat het Ajax in het algemeen betrof, vandaar dezelfde antwoorden. Opvallend te melden is dat 5% geen mening heeft, die vinden blijkbaar dat het bestuur alles prima heeft geregeld afgelopen seizoen (of zijn zij bang om hun mening te verkondigen Meest sfeervolle wedstrijd De wedstrijd tegen feyenoord in de Arena werd gezien als de meest sfeervolle wedstrijd in het afgelopen seizoen (ruim 65% van de lezers Annetje uit Amsterdam (32 jaar) reageert als door een wesp gestoken "Sfeer, welke sfeer M. uit Waddinxveen moet hebben gedacht"Alles beter dan in de Arena", hij vond alleen de uitwedstrijden sfeervol. Hopelijk aankomend seizoen meer sfeervolle wedstrijden Het hoogtepunt op supportersgebied Wederom de wedstrijd tegen feyenoord (11%) het hoogtepunt voor velen. Mede door de winst gaf dit een goed gevoel. Werkelijk geen idee had 10%, of hadden niets ingevuld. Weinig hoogtepunten dus voor deze lezers. De wedstrijd tegen Atletico Madrid uit, vond ruim 7% het hoogtepunt. De hoge klassering van deze wedstrijd vonden wij enigszins vreemd. Ondanks dat dit een fantastische wedstrijd was, hebben de Ajax-supporters tijdens deze wedstrijd een - ons inziens- vocale wanprestatie geleverd (hebben de geënquêteerden misschien van de Atletico-fans genoten Zeven procent vond het een goede zaak dat de F-Side weer terugkeerde daar waar ze horen, namelijk allemaal bij elkaar Ook het afscheid, georganiseerd door diezelfde groep supporters, van Louis van Gaal en de vertrekkende spelers, vond 6% het hoogtepunt. Opmerkelijk is dat de komst van DAS genoemd werd door 5% van de lezers, waarvoor onze dank De meest onverwachte antwoorden kwamen van de jeugd, en wel die van de 14-jarige Jolanda uit Mijdrecht ("Dat Eddie door het publiek rent"), en de 13-jarige Bas uit Castricum Papiersnippers gooien"). Het meest droge antwoord kwam van Paul uit Zaandam ("Geen idee"). Een antwoord dat ons erg goed deed, was van Rob uit Emmeloord ("Dat we ondanks ons slechte seizoen niet van feyenoord hebben verloren"). Het meest aparte antwoord ontvingen we van een gedetineerde Ajacied "Alleen op cel naar Ajax kijken en aan mijn pik trekken tegelijkertijd, echt een hoogtepunt!". Wellicht het beste antwoord kwam van Johannes uit Duivendrecht ("Hoe uiteindelijk waardig is omgegaan met de gevolgen van Beverwijk"). Het dieptepunt op supportersgebied Voor ruim 81 is dit natuurlijk de tragedie in Beverwijk, of zoals Patrick uit Bleiswijk het zegt "de moord op Carlo door de laffe feyenoord honden". Hans uit Diemen vindt de schandelijke reactie van Ajax direct na de gebeurtenis het dieptepunt. Tja, wat moeten we hier nog aan toe voegen Toch zijn er ook andere antwoorden gegeven die vooral met sfeer hebben te maken. Guido uit Amstelveen vindt alle thuiswedstrijden van het vorige seizoen een dieptepunt. Het te laat komen van supporters en voortijdig weggaan van (dezelfde supporters wekt ook grote irritatie. Dit kan toch makkelijk worden opgelost Gewoon de poorten een half uur van te voren dicht doen en pas na afloop van de wedstrijd weer open. Misschien dat de Arena-knokploeg van Gaasterland dit klusje weet te klaren. Ook het vogelgefluit, het uitfluiten van de eigen spelers en de zangles zoals de Utrecht supporters die ons gaven, zijn genoemd. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 27