Resultaten enquête De Ajax Ster seizoen 1996 - 1997 (2) Wat heeft het Ajax-bestuur dan goed gedaan Je zou toch denken dat het bestuur toch wel iets goed gedaan zou hebben in de ogen van de supporters. Maar nee, 33% vond dat het bestuur helemaal niets goed gedaan had. "Hebben ze wat gedaan dan?", vroeg Karin uit Amsterdam zich af. "Vooral arrogant zijn", was de mening van Pascal uit Gorinchem. "Champagne opzuipen in de VIP-boxen hebben ze goed gedaan (Cock uit Amsterdam). Dennis uit Zoetermeer (24 jaar) heeft weinig geld, dus voor hem hebben ze weinig gedaan ("Ik heb weinig geld, dus zou het niet weten"). Het gevecht om de Costaricaan Ledezma met feyenoord staat Imre nog vers in het geheugen. Dat is het beste wat ze hebben gedaan volgens hem: "Die Costaricaan van feyenoord jatten Opvallend genoeg is dat 15% van mening is dat de seizoenkaartenverdeling verbeterd moet worden, en 7% van mening is dat diezelfde verdeling juist goed is gedaan. Zowaar heel verschillende meningen. Hetzelfde kan gezegd worden over de sfeer in de Arena 7% wil dit verbeterd zien, en 5% vond juist dat de sfeer door het bestuur goed verbeterd is. Wij snappen het ook niet meer. Dat Louis van Gaal niet ontslagen werd na het afgrijselijke vorig seizoen, kon de goedkeuring wegdragen van 2% van de lezers. Wij sluiten ons daarbij aan. Dat Ronald en Frank de Boer langer werden vastgelegd vond 4% positief. Ook staat de tweeling tegenwoordig in Madame Tussaud. Het is niet te hopen dat ze zich in het veld gaan gedragen als wassen beelden. Onze voorzitter Eindelijk positieve woorden voor onze voorzitter Michael van Praag, al is het alleen maar in de wat kleinere "procenten" antwoorden. Drie procent vond het mee om zeep helpen van de door "Jos-wij-gaan-wat-nieuws-beginnen-Staatsen" opgerichte, en inmiddels weer verdwenen sportzender Sport-7 een goede actie van het bestuur. Opvallend Nadat de voorzitter van Atletico Madrid, Gil-y-Gil, een aantal donkere spelers had beledigd weigerde van Praag een Spaans vorkje mee te prikken met het bestuur van Atletico. Dit viel in goede aarde bij 2% van onze lezers. Het bijwonen van de begrafenis van Carlo na de tragische gebeurtenissen in Beverwijk, vond eveneens 2% een goede daad van Van Praag. De voorzitter heeft toch nog iets goed gedaan volgens velen. Rest ons te vermelden dat er één supporter op deze enquête-vraag geen antwoord wilde geven, omdat hij dacht dat het een strikvraag betrof (Patrick uit Zwijndrecht "Strikvraag zeker?"). "Wat Ajax echt goed heeft gedaan is geld verdiend (Rob uit Amsterdam) en "Wat ze helemaal goed hebben gedaan is bezuinigd aldus Fadol uit Amstelveen. M. uit Amsterdam heeft een duidelijk antwoord op deze vraag "Het binnenhalen van bobo's, goed gedaan Wat moet het Ajax-bestuur verbeteren t. Naar supporters luisteren 27% 2. Het aankoopbeleid 19% i. De seizoenkaartenverdeling 15% 4. Sfeer in de Arena 7% 5. Weet het niet geen mening 5% Bron DAS-lezers enquête 1997 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 26