32 jaar geleden, nog voor mijn geboorte, lag ik dwars. Vandaar dat een heleboel mensen mij een dwarsligger noemen. Ik was een natuurramp met rode vlekken. Later werd bekend dat het een Ajax-virus was, een Ajacied in hart en nieren. Mijn vader leerde mij twee dingen. De eerste, schelden doet geen pijn (wat zou het toch gezellig zijn als verbaal geweld werd toegestaan), hier had hij gelijk in. De tweede, wees wijs en houdt je mond. Helaas al gauw was ik uitgegroeid tot een giraf en die hebben een hele grote bek. Deze kon ik goed gebruiken bij mijn hobby Ajax, zowel voor de sfeer als voor in mijn ogen gezien verkeerde beslissingen of ideeën. Zo ontstond samen met nog een paar andere Ajacieden de "Schijnbeweging", een supportersvereniging voor en door supporters. Helaas werden we overal tegen gewerkt. Of het nou om kaartjes ging, busreizen, eten en drinken in de supporterstrein enz. enz. Het wasvoor sommige personen vooral de bedoeling om ons op ons bek te laten gaan. Zelfs bij onze actie tegen de "fun-expres" van 80,-. Juist toen moest Michael van Praag mij vertellen (of liever gezegd toeschreeuwen) dat er niets aan verdiend werd. Achteraf zei hij "Eens maar nooit meer". Langzaam maar zeker werden we opgeslokt door de officiële supportersvereniging. Sommige dingen mochten wel, veel dingen mochten niet. Wat gebeurt er na vijf jaar? Het bestuur wordt door de pas ingestelde ledenraad op staande voet gewipt. Tot op heden hebben wij niets gehoord over de toen al kritische geluiden tegen Ajax. We hadden dus gelijk. Ik hoop dat het nieuwe bestuur de statuten goed doorneemt en nu ook voor de belangen van de Ajax-supporters opkomt. Zij zijn toch ook een soort consumentenbond. Zelf doe ik het nu op mijn manier om dingen, waar ik het niet mee eens ben, op te lossen. Daar zijn op dit moment drie toverspreuken voor DAS, de Pers en de Actie. Misschien dat de ogen van sommige mensen open gaan, maar ik doe dit in het belang van Ajax en zijn supporters. We willen gewoon naar het voetbal kunnen gaan op de door ons geliefde manier. Want als alles zo door gaat, zullen de echte supporters weggepest worden. Helaas heb ik een fobie. Wie mijn leven afpakt (naar Ajax gaan dus) vergist zich heel erg i Tot zover mijn vaste column in DAS. Vanaf nu zal ik mijn best doen om met humor en zonder mediatraining, een en ander duidelijk te maken. Rest mij jullie een super nieuw seizoen toe te wensen met veel lawaai vanuit ons vak. M cIQARK*"^ 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 25