Koop een F-Side t-shirt Idioot speelschema Ajax F-Side weer compleet Echte supporters zijn tegenwoordig weer herkenbaarEen Ajax-shirt of een rood-witte sjaal kunnen weer. Voor de F-Sider zijn de enige echte Jodenshirts (met grote Davidster) weer verkrijgbaar en wel voor en na de wedstrijd tegen Vitesse in de omgeving van station Bijlmer. De prijs is redelijk, 1 t-shirt van goede kwaliteit voor 15 piek, koopje er twee tegelijk dan betaal je 25,-. Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Het is om gek van te worden. Wie verzint zo iets, en erger wie kan hier nu mee akkoord gaan Je zal maar supporter zijn en op dinsdagavond nog even moeten terug rijden naar Groningen of Maastricht. Dat is toch gekkenwerk Wie komt er op voor belangen van de supporters? En dat allemaal voor de commercie, een zo langzamerhand zorgwekkende ontwikkeling. Eens te meer wordt aangetoond dat bij dergelijke zaken supporters niet meer zijn dan een levend, liefst sfeermakend, decor. Op de langere termijn kan dit de clubs wel eens geld gaan kosten. Zeker Ajax met zijn duizenden seizoenkaarthouders die van heinde en ver moeten komen, zou oog moeten hebben voor deze grote groep supporters. Afgelopen zomer is de tweede fase van "F-Side terug" actie uitgevoerd. In de winterstop is een grote groep supporters weer terug gekomen op de F-Side. Zo'n 100 supporters voor wie toen geen plaats was, keren nu ook terug. Bij de tweede inschrijving vorig seizoen meldden zich nog eens 550 supporters aan. Gezien dit aantal hebben wij deze groep supporters een redelijk harde garantie gegeven dat zij hoe dan ook op de F-Side zouden komen. Dit in de veronderstelling dat alle aandeelhouders op vak 128 zouden ophoepelen. Alle aandeelhouders Nee, een kleine nederzetting bleef moedig weerstand bieden aan de overweldigers en maakte het leven van de F-Siders in de omringende zitplaatsen bepaald niet gemakkelijk (waar hebben we deze tekst eerder gehoord Oftewel zo'n 100 aandeelhoudende supporters blijven dus voorlopig zitten. Een kleine rekensom wijst uit dat er dan dus 450 supporters van de wachtlijst geholpen zou kunnen worden. Dit is niet het geval, we proberen uit te leggen waarom dan wel niet. Even kort terug in de tijd, de laatste thuiswedstrijd Ajax-Vitesse. Honderden supporters van de eerste ring op de Noordzijde lopen van hun plaats weg en eisen een gesprek met het Ajax- bestuur. De reden Omdat de F-Side terug keert, gaan de aandeelhouders weg en wel naar de Noord-tribune. Maar ja, ook hier zitten veel trouwe supporters, vaak van de Stadszijde, die zich nu het slachtoffer voelen van de hele kwestie. Temeer daar zij van Ajax een duurdere plaats krijgen aangeboden op de tweede ring. Onder hen ook veel DAS-lezers die ons hierover benaderden. Na veel discussie, gefax en gebel zijn veel supporters erin geslaagd een voor hun acceptabele oplossing te bereiken. Ongeveer 75 Ajacieden is op eigen verzoek op de Zuid tribune terecht gekomen buiten de wachtlijst om. Gezien de situatie een redelijke handelwijze. Een kleine 300 supporters van de wachtlijst is vervolgens aan een F-Side plaats geholpen. Al met al zijn er weer 400 F-Side supporters bijgekomen Het is spijtig dat niet alle supporters aan een plaats geholpen kon worden, wij hopen dat degenen op de wachtlijst in de toekomst alsnog een plaats weten te bemachtigen. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 24