En dan nu de ware Henk Kort nieuws Henk houdt niet zoveel van kappers, hoe sneller weg uit die stoel hoe beter. De kapper heeft hier wat op gevonden en beperkt zijn knipbeurt tot het afsteken van een pak strijkers in Henk zijn haar. Toppunt van gezelligheid is het samen met Henk in een auto zitten naar een uitwedstrijd. Hoe groter de afstand des te gezelliger het wordt. Vooral bij de reis naar Örebro SK naar Zweden in 1991 was Henk op dreef. Tijdens de 1200 km lange reis zijn er uit zijn mond ongeveer 10 woorden gekomen, dat is elke 120 km een woord I Aan Ajax heeft Henk allang niet meer genoeg, tegenwoordig heeft Henk ook een seizoenkaart van Anderlecht (vak D3). Vakanties van Henk lopen altijd synchroon met de trainingskampen van Ajax en Anderlecht. Als een gemotoriseerde nomade volgt Henk vanuit zijn auto het spoor van zijn favorieten en mist geen training of oefenwedstrijd. Om tijdens deze vakanties geld voor een hotel uit te sparen, en naar wij aannemen om een extra budget aan drank te kunnen besteden, slaapt Henk bij voorkeur in zijn auto ergens op een rustige parkeerplaats. Hij bezorgt daarmee menig argeloos buurtbewoner een doodschrik als hij half verdwaasd in zijn slobberige Ajax-shirt 's ochtends uit zijn "bed" rolt. Pamflet Juventus-Ajax In het in DAS nr. 6 geplaatste artikel "Rondom Juventus-Ajax" hadden we een (helaas niet te lezen) pamflet afgedrukt die in het centrum van Turijn door Italianen werd verkocht. Op onze oproep om hiervan een vertaling te geven werd door een DAS-lezer gereageerd dat een Italiaans sprekende maat van hem dat wel kon. Op het pamflet bleek uiteindelijk (vrijwel letterlijk vertaald) het volgende te staan: "Na 180 minuten wordt degene die op sterven ligt, AJAX gedood door de opmerkelijke, technische, superieure en ingenieuze capaciteit van de "oude dame". Wij geven deze trieste mededeling: De club, de president, de technische staf, de trainer, de sponsor en de fans. De plaats waar de dode heen zal gaan is het stadion Dell Alpi in Torino, de datum 23 april 1997, om 22.30 uur. Dit is een dankbetuiging" Helaas hebben de pamflet-opstellers gelijk gekregen. Enkele weken later werd echter ook de "oude dame" (in München) ten grave gedragen; zouden ze naar aanleiding daarvan ook een dergelijke "dankbetuiging" hebben gemaakt Overigens, Johan, nog bedankt voor de moeite! 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 23