Dan een bezorgde supporter over de wedstrijd om de Johan Cruijff schaal tussen Roda JC-PSV aan Michael van Praag: Geachte heer van Praag, Als fanatiek Ajax-supporter maak ik mij een beetje zorgen om het volgende: In augustus speelt "die club uit philipsstad" tegen Roda JC om de Johan Cruijff schaal. Op zich verdiend, dat moge duidelijk zijn. Ik hoorde alleen dat zij als thuisspelend team worden aangemerkt. Ik hoop dat dat niet betekent dat supporters uit eindhoven op de F-Side worden geplaatst. Dat zou een slag in het gezicht zijn van alle fanatieke Ajacieden. Los daarvan kunt u er gif op innemen, dat deze heren (en ook wel dames) gegarandeerd allerlei tekens en teksten voor ons achter zullen laten. Nodeloos om te zeggen, dat dat zeer grievende teksten zullen zijn. Ik weet voor mijzelf persoonlijk, dat ik niet meer op een stoel ga zitten, waar één van de beide aartsrivalen van Ajax gezeten heeft (voor een wedstrijd van zijn club!) en een boodschap voor me heeft achtergelaten in de vorm van een racistische tekst of tekening. Ik zal in dat geval echt alleen maar gaan staan het komende seizoen. Ik zou dat zien als heiligschennis. Ik kan mij ook nog zeer goed de bekerfinale herinneren van 1993, Heerenveen-Ajax, waarbij vak s er ook zeer grote moeite mee had, dat Ajacieden in hun vak zouden plaatsnemen (evenals de bewoordingen waarin...). Ik ben het met de gedachte erachter nog eens ook. Je nodigt mensen die niet het beste met je voor hebben niet zo heel gauw in je huis uit. Ik weet ook zeker, dat een aantal supporters van Ajax veel zwaarder zullen tillen aan een dergelijke vernedering dan ik. Ik ben opgevoed met voldoende respect voor andermans eigendom. Ik ken er genoeg in het vak, die met een gerust hart een stoel, waar bijvoorbeeld een hakenkruis opgekladderd is, "demonteren". Mijn hart geeft ze gelijk. Mijn hersens doen dat niet. Ik heb daarom, namens zonder twijfel zeeeeer veel Ajacieden, een dringend verzoek aan u: Zou u alle invloed die u daarop kunt uitoefenen als voorzitter van Ajax en als bestuurslid van de KNVB voor veiligheidszaken, voor uw eigen supporters willen aanwenden en ervoor zorgen dat alleen supporters van Roda JC in "ons" vak terecht gaan komen De gehele F-Side zou u daarvoor zeer erkentelijk zijn. Als een dergelijke regeling al getroffen mocht zijn, daarvoor mijn dank. J. uit vak 129. Naschrift redaktie: Deze brief is doorgemaild aan de heer van Praag! Gegroet, Een groet van een echte Ajacied die zijn seizoenkaart van 680,- erg duur vindt en daarom dit jaar af ziet van een kaart (snik snik). Ik hoop volgend jaar wel weer (een goedkopere) kaart te kunnen kopen. Gegroet, Huib Kuipers. Naschrift redactie in DAS nummer 9 zal aandacht worden besteed aan de seizoenkaart prijzen. 21

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 21