Wij hebben gelezen "En dan die Arena. Ook zoiets. Zit hij net in z'n eigen skybox, ergens schuin bovenin of achter één van de cornerviaggen, begint ene Piet Beentje of Piet Beentjes de meest verschrikkelijke liedjes te zingen. Vervolgens loopt er een als Ajax-mascotte verklede debiel, of een als debiel verklede Ajax-mascotte, rondjes over het veld. Om het publiek in de stemming te brengen. Het is allemaal doorgeschoten, hé. Je ziet het gebeuren met vrijwel alle leuke dingen: op een zeker moment wordt het overgenomen door de verkeerde figuren die werken voor de verkeerde organisatiebureaus. Wie stopt die waanzin?" (Stand-up comedian Raoul Heertje in "De buitenstaander" in het Ajax Magazine nr. 7) "Bovendien heeft Ledezma het vliegticket dat Roever Reizen verzorgd had, niet opgehaald." (Froyian Ledezma's zaakwaarnemer Ivan Mraz in de Telegraaf van 29 mei 1997 n.a.v. de Ledezma-perikelen tussen Ajax en feyenoord) li/aar liggen uw andere prioriteiten bij Ajax? "Ik vind dat de club nog véél klantvriendelijker moet worden. Mij bereiken nog teveel klachten, dat stoort me. Het gaat me niet snel genoeg. Als organisatie mag je er niet van uitgaan dat het publiek toch wel naar de Arena komt. Maar die uitstraling hebben we kennelijk wel. En dat vind ik niet goed. Want Ajax is voor de supporters, het is hun droom, Ajax is hun levensstijl." {Michael van Praag in het Parool van 29 mei 1997) "Jansen is het ergste wat Hiroshima is overkomen sinds de atoombom." (Iemand bij Wim Jansen's voormalige werkgever San Frecce uit Hiroshima over Wim Jansen in "The Sun") "I'm not used to training in front of 3,000 fans with television crews watching my every move. I now recognise that I have joint the club with the biggest fan following in Holland. In terms of support, feyenoord are bigger than Ajax and psv eindhoven." (feyenoord's Ierse aankoop David Conolly in de "Daily Mail" van 24 juli 1997) "Wij kregen geen voorrang, moesten altijd in de rij staan en als we al een kaartje konden kopen, was dat altijd direct naast de F-Side" en "Je zou er bijna feyenoord-supporter van worden." (Zich "in het leven geslaagde" trouwe Ajax-supporters noemende "jongens van Ajax" in het Parool naar aanleiding van hun problemen rond het verkrijgen van een nieuwe seizoenkaart voor het seizoen 1997-1998) "Het systeem blijft toch bestaan, voornamelijk omdat het betaalmiddel volgens de Arena de snelheid verhoogt waarmee mensen in de pauzes kunnen worden geholpen." NB De rijen staan nu dubbeldik én voor de automaten én voor de balie (redactie Parool) (Arena-directeur Jan Gaasterland in het Parool over de Arena-card) "De supporters moeten verder niet zeuren maar zingen. Komend seizoen zitten ze, na veel woorden en acties, weer in één vak. Dat was een hele operatie, zei van Praag. Sommigen zitten door de verhuizing straks volgens de voorzitter knarsetandend op hun nieuwe plaats. Daarom hoop ik toch niet dat de F-Side als etalagepoppen blijven zitten. Dan is alles voor niets geweest. Dan doen we niets meer." (Michael van Praag in het Haarlems Dagblad over de F-Side) 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 19