i Een andere rem op de vocale ondersteuning was de till (ofwel de TeleToeter-TerreurTroepen, zie de foto rechts). Net als bij het toernooi van vorig jaar was dit hinderlijke, door een in de Tweede Wereldoorlog foute krant gesponsorde, bandje de Noordzee overgetrokken om elke vorm van voetbalsfeer met vele decibellen (bij voorkeur feyenoord-) herrie te overstemmen. Eerst nadat enkele Ajax-supporters duidelijk had gemaakt dat zij niet gewenst waren, verplaatsten ze zich een veertigtal meters om de aldaar gesitueerde Newcastle- supporters (met o.a. een Chelsea-liedje te "vermaken". Bij deze roepen wij alle Ajacieden op om in volgende gevallen deze TTTT in woord en gebaar duidelijk te maken dat echte supporters deze commerciële herrie (van een band die net zo makkelijk geld van f'noord als Ajax aanpakt) niet wensen A En toen kwam het hoogtepunt van de dag! Chelsea betrad het veld. Onze Ed begon op ca. 50 meter afstand een warming-up, in de tussentijd schichtige blikken richting Ajax-publiek wendend (je zag hem denken: "Is dat "Ed Konijn" wat ik hoort Op een stil moment riep een Ajacied zo hard als ie kon "Ed" en zwaaide tegelijkertijd uitnodigend naar onze Ed. En wat je kon verwachten gebeurde Ed liep in volle draf naar ons toe met een blik van "Hé, die Engelsen kennen mij blijkbaar al en willen zeker een handtekening van mij; nou, dan doet ik dat toch". Op het moment dat Ed binnen gooi- afstand kwam, begonnen tientallen wortelen op hem neer te dalen. Nadat Ed ongeveer 3 seconden nodig had om het gooien van wortelen en het zingen van "Ed Konijn" met zichzelf in verband te brengen, trok hij zich ijlings terug (zie de foto boven) richting het voor hem veilige doelgebied, alwaar hij het incident in zijn beste rotterdams aan zijn, inmiddels weer van het lachen bijgekomen, collega-keeper uitlegde. Tijdens de wedstrijd Chelsea-Newcastle (uiteindelijk na penalties door Chelsea gewonnen) mengden we ons tussen de Newcastle-fans, waar we ons uitstekend vermaakten met een (bij Chelsea-fans "you fat one" uitlokkende) niet al te intelligent uitziende Geordie (zie foto rechts pag. 17). 16

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 16