Ajax in Liverpool Op vrijdag 25 augustus 1997 vertrok er om 07.25 uur een vliegtuig met een aantal tot de tanden toe met wortelen bewapende Ajax-fans richting Engeland. Wat was er aan de hand? Ajax zou een drietal oefenwedstrijden spelen (twee voor de UMBRO-Cup en één in verband met de opening van het nieuwe Sunderland-stadion). Tijdens het UMBRO-toernooi zou ook Chelsea met, jullie raden het al, ons aller Ed de Goey meedoen. Omdat de Ajax- supporters in Nederland geen gelegenheid hadden gehad om van Ed afscheid te nemen, had een deel der Ajacieden besloten om het UMBRO-toernooi hiervoor aan te wenden. Omdat het vliegtuig bestemming Manchester had, besloten we eerst Manchester in te gaan en Old Trafford te bezoeken. Omdat uit onze enquête was gebleken dat Manchester United de voor Ajax-supporters meest favoriete tweede club was, hadden we vooraf d.m.v. een E-mailtje een afspraak gemaakt voor een interview met één der makers van één van de fanzines van M.U.F.C., te weten United We Stand (UWS). Over dit interview en de treffende gelijkenissen tussen M.U.F.C. en Ajax kun je in de volgende DAS een uitgebreid artikel terugvinden. Hierna gingen we per trein naar het nabijgelegen Liverpool, mikten onze tassen in ons besproken hotel en brachten een bezoek aan de binnenstad, waar we al direct op Ajacieden stuitten die hun plek hadden ingenomen bij de Arena. De volgende ochtend gingen we eerst naar Anfield, waar wij een paar sjaals en een vlag neerlegden bij het Hillsborough-monument. Dat wij niet de eerste Ajacieden waren die dit deden, bleek uit de foto links. Overigens is het zo dat de supportersattributen ca. 3 maanden blijven liggen en vervolgens verhuizen naar wees- en kindertehuizen. Een uitstekende zaak! (misschien iets voor Ajax om een Carlo- monument onder dezelfde voorwaarden te creëren?). Hierna liepen we naar Goodison Park en doken de eerste de beste pub in, waar Ajacieden -zoals altijd- weer de vocale boventoon voerden. Wat we nog meer ontwaarden zie je op de foto onder. Maar liefst 20 kilo wortelen voor Edje (achteraf voldoende voor Ed om 3 penalties te stoppen; naar verluidt stopte hij tijdens de Charity Shield niet één penalty doordat Chelsea-supporters er niet in slaagden om ook maar één wortel Wembley binnen te smokkelen).De wedstrijd Everton-Ajax (1-0) was niet al te best. Alleen tijdens de laatste 15 minuten van beide helften slaagde Ajax erin enig acceptabel spel te vertonen. Van de nieuwelingen slaagden alleen Sunday Oliseh en bij vlagen Rudy. De ca. 300 aanwezige Ajax-supporters hielden zich, op een paar uitzonderingen na, meer bezig met wortel-eten dan met vocale ondersteuning. eO 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 15