-5- Tournooi Everton opening nieuw stadion Sunderland (eind juli) Voor diegenen onder de Ajax-supporters die nog een leuke vakantiebestemming zoeken, is door Frans onderstaand stuk geschreven. Zoals iedereen zo langzamerhand al weet speelt AJAX tijdens de komende seizoensvoorbereiding in het weekend van 25 - 27 juli een tournooi in Liverpool. Deelnemende teams zullen zijn AJAX. FA- cup winnaar Chelsea. Everton en Newcastle United. Dit tournooi wordt, in tegenstelling tot wat in sommige kranten heeft gestaan, gespeeld in de thuisbasis van Everton- Goodison Park. Voor wie nog nooit in Liverpool'is geweest is dit een mooie gelegenheid deze op en top voetbalstad te bezoeken, en tegelijkertijd AJAX te steunen. Voor de geïnteresseerden: Liverpool is een van ouds her grote havenstad, gelegen in het westen van Engeland aan de rivier de Mersey die uitmondt in de Ierse zee. Van havenactiviteiten is op dit moment weinig sprake meer. één van de redenen van de hoge werkloosheid in de stad. Sindsdien legt de stad zich steeds meer toe op zaken als handel en tourisme. En juist dat tourisme kan voor AJAX-supporters een reden zijn een bezoekje te wagen aan Liverpool. Het uitgaansleven in de binnenstad is uitstekend, niet zoals in Londen en vele andere grote steden alles 's avonds om half elf dicht. Liverpool is een van de weinige Engelse steden waar alle barretjes en dancings, en daar heb je er plenty van. om twee uur sluiten. Het uitgaansleven in Liverpool concentreert zich rond Wood Street en Matthew Street Voor de culturelen onder ons enige tips om een bezoekt je) aan te brengen: het Beat 1emuseumde Albert docks, een Ferry across the Mersey en uiteraard een Liverpool Football Club Stadium Tour. een rondleiding door Anfield die je niet gauw zult vergeten. De stadiontour op Anfield wordt gedurende de zomermaanden georganiseerd van maandag t/m zaterdag, kost een tientje en ik raad je aan van te voren reserveren onder nummer 0151 - 2601433. Liverpool is redelijk makkelijk bereikbaar: je vliegt op Manchester en pakt daarna de trein of bus naar Liverpool Lime Street, wat midden in het centrum is gelegen. De bus werkt overigens het snelst, met de treinen is nog wel eens wat mis. Als je een beetje slim je vliegreis boekt, bijvoorbeeld bij Cathay Pacific, kost een retourticket (inclusief tax) een kleine f 300,-. En hotelletjes zijn er genoeg in Liverpool, van hele goedkope tot hele dure. Frans Naschrift redactie: 1. 2 dagen na afloop van het tournooi bij Everton -dus op dinsdag 29 juli- speelt Ajax in en tegen Sunderland ter gelegenheid van de opening van het nieuwe stadion van Sunderland (een club die bekend staat om zijn zeer enthousiaste doch faire -in rood/wit getooide- supporters). Derhalve een mooie gelegenheid om een lekker weekje Engeland te pakken. 2. Door Frans is Everton nog gebeld over kaartjes, maar op dat moment wisten ze nog van niets, wel dat er maar een kleine kans bestaat dat zo'n tournooi uitverkocht zal raken. Voor Sunderland - Ajax zal het moeilijker zijn om aan kaartjes te komen.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 5