je toch mag verwachten dat juist zjj van de Wet op de hoogte zouden moeten zijn). Wat was het geval? Tijdens de verkoop aan de noordzijde werden de 2 yerkopers gesommeerd om hun werkzaamheden te staken; indien zij dit niet zouden doen zouden zij worden "aangehouden". Hierna werd er gevraagd om een ventvergunning, die uiteraard niet aanwezig was. Immers, bijna iedereen weet dat een fanzine als DAS onder de vrije meningsuiting valt, die je zonder beperking (mits je uiteraard niet opruiend, discriminerend etc. bent) kenbaar mag maken en zonder ventvergunning - zolang je de eventuele winst maar als inkomen aan de belasting opgeeft- onbeperkt op openbare plaatsen mag verkopen! Toen de verkopers dit aan de beambten hadden uitgelegd (de omgekeerde wereld) en vroegen waarom deze eigenlijk eerst nu pas bij hen langs kwamen (ze stonden immers al voor de 6e keer DAS te verkopen) meldden de beambten hen dat standhouders met Ajax-souvenirs over hen geklaagd hadden, omdat zij een ongunstige invloed op hun omzet zouden hebben. Op de vraag van de verkopers welke standhouders hadden geklaagd bleven de beambten het antwoord schuldig (achteraf bleek deze klacht ook grote onzin te zijn: navraag bij 4 willekeurig gekozen standhouders leverde namelijk op dat enkele 'ast van ons hadden: één wist geeneens van het bestaan van DAS af, één meldde dat hij diverse mensen met een DAS onder de arm als klant bij zijn kraam kreeg, één meldde ons dat hij DAS een goed initiatief vond en één wilde zelfs bij ons adverteren). Hierna vroegen de beambten aan de verkopers wie DAS maakte. Toen één van de verkopers meldde dat hij hierin een aandeel had, moest hij zijn naam en adres opgeven onder de bedreiging dat hij anders zou worden aangehouden en dat de gehele verkoop dan zou moeten worden gestaakt. Omdat de verkoper zich geen aanhouding kon permitteren (omdat dit anders tot honderden onverkochte bladen zou hebben geleid) gaf hij zijn papieren af Nadat zijn gegevens waren genoteerd, belde één der beambten met ene eo (Damen, naar wij aannemen), die meldde dat de DAS-verkopers gewoon hun gang mochten gaan. Einde van het verhaal, zou je zeggen. Maar nee, hetgeen aan de noordzijde was gebeurd herhaalde zich bij het station Bijlmer! En weer bracht het telefoontje met Theo uitkomst. Conclusie, deze beambten waren er helemaal niet op uit om ons om een ventvergunning of iets dergelijks te vragen; zij waren gewoon "gestuurd" (door Ajax? Zij droegen namelijk de blauwe door de ArenA uitgegeven armbandjes waarmee je de ArenA binnen kunt komen, en wat moeten deze beambten binnen de ArenA?) om onze namen en adressen te weten te komen? Nu, dat is ze dan gelukt; veel succes hiermee' (Dezelfde week werden de twee "genoteerde" verkopers nog door één der beambten op hun huisadres opgebeld met de volstrekt overbodige mede ding dat zij "voorlopig" door mogen gaan met de verkoop van DAS; hij had ze net zo goed kunnen vertellen dat zij mogen doorgaan met ademen!) Tot slot dit: wij wensen iedereen een prettige vakantie! Tot volqend seizoen! 3 -3-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 3