17. Welke speler(s) zou AJAX nu moeten kopen en waarom? Johan de Koek, goede verdediger, en Youri Mulder, leuke gozer. 18. Wat vind je van DAS? Leuk blad. Echt een blad voor ons, de echte supporters. 19. Wat moet er aan DAS worden verbeterd of toegevoegd? Jullie groeien vanzelf, ga zo door! 20. Wat wil je nog kwijt aan de DAS-lezers? Dat we in opstand moeten komen tegen de belachelijke prijzen van AJAX, zodat die wat meer rekening houden met de supporters. Evaluatie F-Side terua Op 25 september 1996 eisten vertegenwoordigers van verschillende generaties F-Side (periode 1976-1996) een 11-tal veranderingen op korte termijn van het Ajax-bestuur (zie DAS nr. 1). DAS kijkt na ruim 8 maanden eens terug welke eisen wel en welke niet zijn ingewilligd. Hieronder het (verkorte) overzicht (trek zelf je conclusies): 1. Alle supporters van de voormalige F-Slde en vak M per 1 Januari 1997 verplaatst naar de eerste ring zuidzijde (hierna "F-Side" genoemd) Niet per 1-1-1997 gerealiseerd, mogelijk wel per augustus 1997 2. Kaarten voor F-Siders als volgt verdeeld: maximaal 90% seizoenkaarten, de rest in losse verkoop Niet gerealiseerd, gaat ook niet gebeuren 3. Toewijzen seizoenkaarten in volgorde oude seizoenkaarthouders vakken F en M, daarna G, 0 en L, daarna vakken 125 t/m 129, daarna de "rest" Is gerealiseerd (was door Ajax uitbesteed aan Ronald Pieloor) 4. Alle plaatsen op de F-Side ongenummerd en daarmee niet gereserveerd Niet gerealiseerd 5. Voor de F-Side geldt een uniform tarief. Toegangsprijs F-Side (ongereser veerd) is lager dan de gereserveerde plaatsen vakken 113-115 noordzijde Uniform tarief is gerealiseerd, lage(re) prijs echter niet 6. Ajax dient onmiddelijk en met grote voortvarenheid de organisatie ter hand te nemen en de supporters zo spoedig mogelijk te informeren Is niet echt gelukt; uiteindelijk is het nog redelijk goed gekomen 7. F-Side wordt geen nieuw ghetto met netten en hekken etc. Is (nog) niet gebeurd 8. Creëren F-Side ontmoetingsplaats in ArenA met ingang seizoen 1997-1998 Niets meer over vernomen. Ook niet over een honk bij Strandvliet 9. Het met onmiddelijke ingang toestaan van vlaggen met plastic stok met een maximale lengte van 1,75 meter en een doorsnede van 3 cm Niet gerealiseerd 10. 11. Diverse andere punten zoals o.a. de ArenA-card, de te hoge prijzen etc. worden de tweede helft van het seizoen onderwerp van bespreking Er dient een wekelijks voortgangsoverleg plaats te vinden tussen betrokkenen (club en supporters); hiervan wordt verslag gemaakt. Een neutrale persoon of instantie houdt toezicht op het geheel Niet gerealiseerd, Michael van Praag heeft de vergadering van 30 januari 1997 afgezegd (hij had geen tijd) en hierna geen nieuwe vergadering meer gepland genummerde plaatsen zijn een verplichting van de UEFA. Overigens heeft Michael van Praag gezegd dat hij er geen bezwaar mee heeft als de F-Siders gaan zitten waar ze willen, zolang iedereen het hier mee eens isl bekend is een geval waarbij een supporter die een (bij de ArenA gekochtel) vlag met een bamboe stokje mee naar binnen wilde nemen en die niet snel genoeg wilde afgeven, zwaar door 6 beveiligingsmensen werd mishandeld, waarna een voorlopig stadionverbod (door Ajax) volgde. Eerst na gesprek met de veiligheidscoördinator (de heer Mentink) is dit voorlopige stadionverbod ingetrokken en gewijzigd in een voorwaardelijk stadionverbod van één jaar met een proeftijd van twee jaar. Ook wilde men deze supporter nog laten opdraven voor de kosten van een door een beveiligingsman tijdens de mishandeling verloren contactlens; dit is echter later ingetrokken. -27-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 27