Het zou niet juist zijn de indruk te wekken dat andere clubs in de beginfase van het ontstaan van de tribuneliede ren nooit eigen liederen hebben geïntroduceerd. Tottenham had zijn Glory glory hallelujah, and the Spurs go marching on en West Ham's vreugdegezang was I'm forever blowing bubbles, om er twee te noemen. Maar naarmate de gewoonte van het zingen zich uitbreidde, werd het vrijwel onmogelijk bij te houden welk lied waar was begonnen. Tenslotte raakten ze door elkaar gehusseld tot gemeenschappelijk clubbezit, dat door de ware supporters van alle clubs wordt gebruikt. Aiax-tribuneliederen (3 en slot) We beginnen dit 3e en laatste deel van de Ajax-tribuneliederen met de anti-feyenoord-liederen. Wij merken vooraf op dat sommige teksten wat hard zijn. Bedenk hierbij echter dat ze 1zelden letterlijk worden bedoeld en meer plagend moeten worden gezien, 2) allemaal vóór "Beverwijk" zijn gemaakt (toen het supportersleven over het algemeen nog een lolletje was) en 3) niet door ons zijn gemaakt en nu eenmaal bestaan, en daarom in ons zo compleet mogelijke overzicht zijn meegenomen. Ondanks dat we zo compleet mogelijk willen zijn, hebben wij een aantal echt harde songs (die overigens toch wel bij de meesten van jullie bekend zullen zijn) weggelaten. Voor alle duidelijkheid benadrukken wij dat wij niemand willen kwetsenl 1Zeg feyenoord, we komen je kuipie slopen Zeg feyenoord, we komen je kuipie slopen van je rom bom, wat maai ik erom, We komen je kuipie slohopen (Op de wijs van "Zeg schuintamboer") 2Wie wordt er in de kuip vermoord feyenoord, feyenoord Wie wordt er in de kuip vermoord feyyyyyyyèèèèèèènoord (Op de wijs van "Wie heeft er weer 't laatste woord" van Tom Manders oftewel Dorus) 3. Weet je wat een rotterdammer Het mooist van Mokum vindt Da 's de eerste trein naar rotterdam Vooral ais Ajax wint Hij vindt Amsterdam niet aardig En hij doet een dubbele moord Voor zijn metro, zijn tunnel En zijn feyenoord Voor zijn metro, zijn tunnel En zijn feyyyyyenoooooord (Op de wijs van "De laatste trein naar rotterdam" van Tom Manders oftewel Dorus) 4. Allo, allo, we are the Ajax-boys Allo, allo, we make a lot of noise So if you are a feynoord fan, surrender or you die 'Cause we are the Ajax F-Side boys (Op de wijs van de Rangers-song "Tipperary boys") 5. We are Aad de Mosses army We 're on the march to rotterdam We 're here to beat you feyenoord We're here to destroy varkensoord We are the Ajax F-Side boys (Op de wijs van "Wij zijn de slopers van de treihein, slopen vinden wij zo fijn") -21-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 21