VERPLICHTINGEN SPARTA - AJAX -12- Op 4 mei worden elk jaar verplicht de doden herdacht van de Tweede Wereldoorlog. Dit jaar werd ook de wedstrijd tussen Sparta en AJAX verplicht gespeeld op 4 mei. Deze verplicht uitgestelde wedstrijd stond eigenlijk gepland op 8 maart j.l.Dit had wel consequenties voor alle AJAX - supporters die via het verplichte Cotass - systeem een kaartje hadden gekocht, De reeds gekochte kaartjes werden verplicht ongeldig verklaard, zodat je er met dit kaartje niet inkwam. Jawel, ze kwamen met een verplichte busreis op de proppen die dan wel f 20,= meer kostte I Nu had de welwillende supporter twee keuzes: men was wederom verplicht om deze twee tientjes bij te betalen, of men kon zijn geld terugkrijgen van het reeds gekochte kaartje, Men was dan wel verplicht om deze op te sturen naar de administratie van AJAX, af je was verplicht om een reis te ondernemen naar de ArenA om je kaartje om te ruilen, maar dan wel op verplicht vastgestelde data. Ook zo'n klantvriendelijke brief van de AJAX - administratie ontvangen? Beetje laat misschien? Twee 'omruildagen' waren al voorbij, zodat je verplicht was om op de laatste dag, maandag 28 april j.l,, de reis naar de ArenA te maken, DE WEDSTRIJDDAG De instapprocedure begon verplicht om 11.30 uur. Je kon je auto dan wel op de parkeerterreinen van de bussen laten staan. Nadrukkelijk werd vermeld dat er rondom de ArenA geen parkeergelegenheid was. Wederom een ver kapte verplichting om je auto daar neer te zetten waar hun willen, Aan het toegangshek verplicht je kaartje laten zien, alvorens het terrein op te gaan. Omstreeks 12.00 uur richting de bus. Voor het instappen een verplichte fouillering, en verplicht je kaartje inleveren. Onderweg het verplicht omge ruilde kaartje ontvangen van de verplicht meereizende stewards. Ook werden we ineens vergezeld door een politie-escorte die de bussen een ver plichte route aangaven, Zo kon het gebeuren dat we nog een verplicht extra rondje door een verlaten industrie-terrein kregen. Of weet de Rotterdamse politie de verplichte aanrijroute niet Omstreeks 13.00 uur bij het stadion aan gekomen alwaar het bij de verplichte ingang voor de AJAX - supporters wemelde van de M.E., die het geheel rondom deze ingang verplicht hadden afgezet, zodat je verplicht was binnen deze afzetting te blijven. Welnee, vonden deze politiemensen. Ga maar lekker om 13.15 uur verplicht het stadion in, alvorens wederom verplicht gefouilleerd te zijn. Dat er nog geen bal te beleven viel, interesseerde ze geen fluit. Verplicht vijf kwartier wachten dus I In deze vijf kwartier werden we getracteerd op een zingende Hans Kraay jr. met zijn commerciële supporterslied, die we nog verplicht moesten aanhoren ook I Ook de honger kon gestild worden, maar helaas, je was ver plicht om een broodje worst te kopen, want meer keuzes hadden ze niet I Over de wedstrijd niet veel bijzonders, wel verplicht twee goals aanzien van Sparta. AJAX is het aan zijn stand verplicht om de laatste wedstrijden te winnen I Zo te zien hebben zij aan deze verplichting geen boodschap. De algehele sfeer in de AJAX vakken was lamlendig. Het leek wei of de AJAX - supporters verplicht deze wedstrijd bezochten, i.p.v. vrijwillig. Na de wedstrijd nog even verplicht wachten alvorens de terugreis weer te aanvaarden. In de bus algehele malaise, De kreet: "Dit nooit meer I", werd veelvuldig gehoord. Verplicht kijken naar een halve speelfilm, of de ogen maar sluiten en een dutje doen, Nog een uurtje, dan zijn we weer verlost van deze verplichte kwelling I Ook een brief gehad? Verplicht betalen voor 24 mei a.s., of anders

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 12