plastic fluitjes die vóór en tijdens de trip in het kader van de actie "een fluitje voor Fredje" aan de vrouw en man werden gebracht en waarvan men in eindhoven de tip had ontvangen dat deze cocaine zouden bevatten. Na de wedstrijd werden deze fluitjes -waarin geen cocaine doch spuug was aange troffen- teruggegeven aan het "een fluitje voor ffedje"-comité. Donateurs aan deze actie van wie het fluitje werd afgenomen, kunnen hun fluitje weer terugvorderen bij de voorzitter van voornoemd comité (een zeer kortharige supporter uit vak 126); wachten totdat je de inwendige mens kon versterken (psv had de 1.300 Ajax- supporters twee luikjes -op navelhoogte- van 30 x 30 centimeter toebedeeld; wachten totdat ook Ajax eens zin kreeg om te voetballen (alleen in het begin van de 2e helft bespeurden we wat bezieling; het excuus achteraf dat iedereen nog zo moe was van Ajax - Juventus weigeren we te accepteren); wachten op de eerste stift (aller tijden) van Overmars en dus het wachten op een doelpunt van Ajax; wachten totdat de Ajax-supporters eindelijk eens echt gingen zingen (ook dit begon in de 2e helft, doch wel op een zodanige wijze dat we -over de gehele wedstrijd bezien- psv hierin wél versloegen; dit was dan ook het enige hoogte punt van deze dag)"; wachten op de onvermijdelijke lullige spreekkoren van psv richting "Bever wijk" in reactie op hun vernederende zangnederlaag; wachten totdat het kwartier verplichte wachten na de wedstrijd (voordat we weer naar de trein mochten gaan) om was. Wat we altijd al dachten werd hierbij bevestigd: in eindhoven kan men niet tot twee tellen; als ze één kwar tier noemen bedoelen ze er twee; wachten op een volgende geheel voor ons georganiseerde trip (wat ons betreft nooit meer; helaas is de praktijk anders). -5-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 5