20 vragen aan -26- Max (40 jaar) uit Purmerend. 1Welke en wanneer was je eerste wedstrijd van Ajax? Volendam - Ajax in het seizoen '67-'68, 4-1 voor Ajax. 2. Waarom ging je naar deze wedstrijd? Ik had geen geld en daarom ging ik met de fiets naar Volendam. Destijds had Volendam jongenskaartjes. Voor twee kwartjes had ik een prachtige middag. 3. Wat was jouw mooiste moment bij Ajax? Dat zijn er natuurlijk erg veel geweest. Toch zijn er twee, die ik nooit meer zal vergeten. De finale om de Europacup 1 in 1972: Ajax tegen Inter Milaan. Deze wedstrijd werd gespeeld in de kuip en ik stond in vak S (hoe is het mogelijk). De wedstrijd, de sfeer en de terugreis naar Amsterdam hebben op mij toen een onvergetelijke indruk achtergela ten. Als tweede de finale van de Champions League in 1995 in Wenen tegen AC Milan. Ajax wint na 22 jaar weer die cup met de grote oren. Na afloop was ik dan ook erg emotioneel en ik beleefde alles in een grote roes. 4. Wat was jouw vervelendste moment bij AJAX? Dat een echte Ajacied als Johan Cruyff uit rancune voor één jaar overstapte naar feyenoord. Dat zal ik nooit kunnen begrijpen. 5. Wat was jouw meest angstige moment bij AJAX? De laatste vijf minuten van de finale Ajax tegen AC Milan. Nadat Ajax met 1-0 was voorgekomen, wilde ik maar één ding: Dat de wedstrijd afgelopen was. 6. Wat trekt jou het meest aan om naar AJAX te gaan? Alles aan Ajax is mooi: Het prachtige voetbal, het mooie shirt, de sfeer en samen met je vrienden een biertje drinken. 7. Wat vindt je de meest aantrekkelijke uitwedstrijd en waarom? Volendam - Ajax, omdat het daar zo'n apart sfeertje is. Voor de wedstrijd lekker de Dijk op met je vrienden om alvast in een prettige stemming te komen. 8. Wat is jouw meest favoriete club na AJAX en waarom? Manchester United, omdat het voetbal en de supporters van die club mij erg aanspre ken. 9. Waarop ben je het meest trots bij AJAX? Op alle successen die Ajax behaald heeft en de hele wereld kent Ajax. Waar je ook komt in het buitenland: de meeste mensen praten positief over Ajax en het prachtige voetbal dat ze spelen. 10. Waaraan erger je je het meest bij AJAX? De ArenA moet nog veel meer een echt Ajax-stadion worden met veel sfeer. Een groot gedeelte van het publiek komt om voetbal te kijken en staat te weinig achter Ajax. Misschien dat na een paar mindere jaren veel van dat soort toeschouwers wegblijft. En dan maar hopen dat er echte supporters voor in de plaats komen. 11Wat is jouw meest favoriete speler aller tijden en waarom? Piet Keizer, omdat het een geniale voetballer was en Sjaak Swart, omdat hij zo'n oer- Ajacied was. In het huidige Ajax gaat mijn voorkeur uit naar Ronald de Boer en Jari

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 26