De fanzine (2) Zijn stoel in vak 1 25 zal al ijd onbezet blijven -22- Naar aanleiding van ons artikel in DAS nr. 5 over de fanzine hebben we enkele reacties van Ajax-supporters gekregen. Eén hiervan bestond uit het aan ons overhandigen van een exemplaar van de "fanzine" van F.C. Twente, geheten "Stadion Nieuws" (Onafhankelijk orgaan voor de echte FC Twente - supporters), te weten nr. 8 van zondag 13 april (er stond geen jaartal vermeld, blijkbaar geloven ze er niet in dat ze het jaar 1998 halen). Dit niet onaardige blaadje heeft hetzelfde formaat als DAS, doch bestaat uit slechts 8 (niet genum merde) bladzijden en bevat geen foto's. Er is geen prijs vermeld, zodat het waarschijnlijk gratis is. De inhoud bestaat o.a. uit een niet onsympatiek stukje over "Beverwijk nasleep", een positief stukje over Hans Meyer, twee ingezonden brieven, een opgenomen CD (met liedjes als "Twente komt d'ran" en "Carnaval bie Twente"; kopen dus!) en T-shirts met hierop een karikatuur van Hans Meyer samen met zijn beroemde uitspraak "Ich bin een Tukker". Naast de toch wel vele typefouten in het blad beëindigen ze hun laatste artikel met een grove blunder. Hier staat namelijk: "Indien Ajax de Europacup I wint vervalt het recht van de tweede plaats in de competitie op deelname aan de Champions League. Dus: Forza Juve!". Zoals de -beter geschoolde- DAS-lezer wèl weet, maakt het voor de nummer 2 uit de eredivisie helemaal niets uit of Ajax nu wel of niet de Champions League wint; deze nummer 2 heeft gewoon het recht om volgend seizoen aan de Champions League deel te nemen. De Tukkerse oproep om Juve te steunen mist dan ook elke grond. Overigens: waar haalt Twente de fantasie vandaan dat zij misschien wel eens 2e zouden kunnen worden? In fanzines is het veelal de gewoonte dat als er in andere fanzines of in kranten of bladen lezenswaardige artikelen over de fanzine worden geschreven, deze in de fanzine worden opgenomen, met daarbij een reactie van de redactie van de fanzine. Ook DAS zal proberen hier een gewoonte van te maken (voorzover wij uiteraard in het bezit komen van lezenswaar dige stukjes over DAS). Hieronder hebben wij dan ook een stukje uit de Volkskrant (van 14 april 1997) geplaatst. Gezien de prachtige inhoud van dit stukje, complimenteren wij bij deze de auteur hiervan alsmede de Volkskrant zelf. Wie was Carlo l'icornie, de Ajax-supporter die in Beverwijk oin hel leven kwam? Een 35-jarlge Amsterdamse raddraaier die op liet verkeerde moment op de verkeerde plaats was? Ol 'een zeer goede kameraad, een jongen die zijn maatjes nooit in de steek liet, een jongen die vele malen Ajax- supporters uit hachelijke situaties heeft gered?' In De Ajax Sier (DAS), 'hel enige onafhankelijke Ajax-supportersblad' dat vooral voor de harde kern is bestemd, wordt liefdevol uver Picornie gesproken en is het verdriet over zijn dood oprecht. Twee pagina's staan vol rouwadvertenties, met teksten als 'Onze dierbaarste vriend is heengegaan', 'Voor ons zal Ajax altijd anders zijn' en 'Het was een eer je Ie kennen.' De oude Bunnik-Side van FC Utrecht schrijft: 'Carlo. Uit respect een laatste groet, liet was jammer dat we niet dezelfde clubliefde deelden, dan waren we zeker kameraden geweest. Je leeft in onze gedachten voort En van 'Wortel en Wels': 'Beste Carlo, Als er in de hemel een F-side is dan zien we je daar In DAS staat tevens de tekst van de toespraak afge drukt die voor het vertrek naar de begraafplaats werd uitgesproken. 'We staan hier vandaag tegenover de Meer, de plaats waar we vele jaren lang zoveel hebben meegemaakt. Ajacied was je in hart en nieren, laat niemand bewe ren dat het anders is geweest. Je was een grote persoonlijkheid binnen onze groep, die ook in moeilij ke situaties voor ons klaar stond. En altijd met die- aanstekelijke lach 0111 je mond en je typische opmer kingen: 'wat moet je geile' of 'hé geile, waar ben je nu mee bezig. We zullen dit missen Zijn stoel in vak 125 van de Arena zul altijd ter nagedachtenis onbezet blijven, kondigen zijn oude gabbers van de F-side aan. Maar nóg opvallender is dut in De Ajax Ster niet eenmaal wordt aangedrongen op wraak voor de dood van 'de jongen die het vertikte 0111 voor wie dan ook weg te rennen P.O.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 22