Ajax-tribuneliederen (2) -20- naar hun lokale elftal dat op moedige manier beneden op het veld strijd voerde, en ze noemden de helling naar hun andere slagveld in Zuid-Afrika. Jaren later, in het seizoen 1928- 1929, werd op de Spion Kop een overdekte tribune staantribune gebouwd, die enkele jaren geleden -tot groot ongenoegen van elke rechtgeaarde voetballiefhebber- werd omgebouwd tot een standaard-zittribune. (wordt vervolgd) We beginnen dit 2e deel van de Ajax-tribuneliederen met de pro-Amsterdam-liederen of liederen die raakvlakken met Amsterdam (of Mokum) hebben. Evenals in het 1e deel hebben we wederom een vertaling of bijzonderheid tussen haakjes vermeld. 1Hee Amsterdam, ze zeggen dat je bent veranderd Hoe Amsterdam, je kan geen goed meer doen Maar wie dat zegt, die is geen Amsterdammer Want Amsterdam, je bent nog net als toehoen Amsterdam, Amsterdam, Amsterdam Amsterdam, Amsterdam, Amsterdaham Amsterdam, Amsterdam, Amsterdam Amsterdaham, Amsterdam! 2. Bij ons in de Jordaan Waar de hoeren voor de ramen staan En de Amsterdamse pooier nooit verloren gaat Zolang de lepel in de geilpot staat 3. Het is Patrick Kluivert (vroeger Marco van Basten) Patrick Kluivert is great He's the pride of Mokum He's scoring every game (Wonderlijk genoeg een lied wat in het Nederlands begint en in het Engels eindigt. Het dient op de wijs van "The Wild Rover" te worden gezongen. De regels 2 t/m 4 betekenen in het Nederlands: "Patrick Kluivert is groots Hij is de trots van Mokum Hij scoort in iedere wedstrijd") 4. Cheerio, cheerio In Amsterdam zingen we zo De gaskraan is lek en mijn neus is verstopt Maar het geeft allemaal niets, we hebben feyenoord geklopt (of geschopt)

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 20