-13- Ze zitten op een duurdere plek in het stadion. Je ziet hen hasj roken en nauwe lijks naar de wedstrijd kijken". De Utrechtse voetbal-officier van Justitiede hr. Steensma, over hooligans in De Telegraaf Op het moment dat het fout gaat rennen de supporters weg naar de politie en moeten ze hulp hebben. Dat kun je natuurlijk niet maken. Je mag wel weg - lopen en je proberen te verstoppen, maar niet hulp zoeken bij de politie". de hr. van Vlokhoven, van het Landelijk Overleg Supporters-coordinatoren, in De Telegraaf AJAX ligt er bij andere clubs helemaal uit. AJAX ervaart iedereen als arrogant". idem De sfeer is aangenaam en licht mondain, bijna feestelijk. Dat kan alleen als de koude regen niet meer door het stadion slaat. In de ArenA hebben ze dat voor elkaar gekregen. Ze zijn erin geslaagd het voetbal van het volk af te nemen, in psychologische zin". Rudi Fuchs in het Parool De gewone supporters waren ongelukkig met de ArenA, maar hun was niets gevraagd. Ze zaten te ver van de spelers, zeiden ze. Ze konden de spelers niet meer horen vloeken. Volgens mij zouden ze willen dat het weer ouderwets regende, dan konden zij de ontberingen met de spelers delen. Misschien is het supportersgeweld wel het gevolg van die afstand; is het voetbal nog wel van hen, zijn de spelers nog hun jongens idem Het gaat vaak om jongens die zich moeilijk kunnen aanpassen aan het heer sende normsysteem, die hun school niet hebben afgemaakt. Niet omdat ze dom waren, maar omdat ze continue conflicten hadden met leraren". Massapsycholoog H. v.d. Sande in HP/de Tijd over de vechtersbazen van de sides Het gaat vaak om volwassen mannen. Op hun twintigste hebben ze het supporterswereldje verlaten omdat ze een vrouw kregen. Maar in het huwelijk vinden ze toch niet genoeg kicks, zodat ze zich rond hun dertigste weer aange trokken voelen tot het voetbalvandalisme. Het zijn top-apen, leiders die professionele denkbeelden ontwikkelen over geweld. Ze sturen de rest erop af en hebben een positie die je kunt vergelijken met een luitenant in het regel". Idem, nu over de leiders van de sides Je kunt je afvragen of ze zo goed zijn geworden door hun opleiding of dat ze van nature gewoon de klasse hadden. Of Kluivert, Seedorf en Davids bijvoor beeld zich bij Heerenveen niet evengoed zouden hebben ontwikkeld". Heerenveen - trainer Foppe de Haan in Panorama De AJAX - aanhang wacht al maanden op een scorende spits. Dus? Dus zette trainer Louis van Gaal de heipaal Ivan Gabrich maar weer eens in. AJAX ver loor kansloos van PSV". Uit de Blunder Top 3 van Panorama

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 13