IN MEMORIAM CARLO PICORNIE Tijdens de rust bij RKC - Ajax werd telefonisch bevestigd wat wij de voorafgaande uren al hadden gevreesd. Carlo Picornie (door Ajacieden t lCa/,OS 9en°err>d) bleek het dodelijke slachtoffer te zijn na de "oorlog" tussen feyenoord- en Ajax-hooligans te Beverwijk. De reacties waren verschillend. De gemiddelde Nederlander verzuchtte vanuit zijn luie stoel "eigen schuld", Ajacieden die Carlo niet kenden waren kwaad omdat het een Ajacied in plaats van een feyenoorder betrof en sommige uitlatingen uit het feyenoord-kamp gingen alle perken te buiten. ^,HAiaCieden,,die,Carl° hadden gekend daaronder wij) daarentegen oelden een kilte die maar niet verdween. Een niet te beschrijven leeq gevoel m de maagstreek met daarbij tegelijk een vreselijk brok in de keef Een gevoel van verdriet alsmede een onnatuurlijk wraakgevoel. Wij hadden namelijk een zeer goede kameraad verloren. Een jongen (een supporter die je van jongs af kent blijft voor ons gevoel eigenlijk altijd een jongen) die in onze ogen jarenlang samen met Lola het boegbeeld van de Ajax-supporters was. Een jongen die zijn maatjes nooit in de steek liet. Een jongen die vele malen Ajax-supporters uit hachelijke situaties heeft gered. Een jongen die ondanks dat hij door velen als een held en voorbeeld werd gezien altijd bescheiden, ja zelfs licht verlegen, bleef. Een jongen die op een enkele uitzondering na nooit het geweld opzocht doch ook nooit het geweld uit de weg ging. Een jongen die -zoals vele Ajacieden- Ajax en iedereen die met Ajax te maken heeft, als zijn kinderen zag waarvoor hij op moest komen. Een jongen waarvoor de Ajax-spelers als ze hem hadden gekend graag een minuut stilte vóór RKC - Ajax in acht hadden willen nemen Een jongen waarvoor veel Ajax-supporters bij RKC - Ajax 89 minuten stilte in acht namen. Een jongen die het vertikte om voor wie dan ook weq te rennen. a Zo'n jongen was Carlo. Ondanks dat wij Carlo alleen in zijn hoedanigheid als Ajax-supporter kenden (jawel, Carlo was een echte Ajax-supporter en geen vandaal of crimineel of hoe de pers en wie dan ook hem noemde of zal noemen) zijn wij ervan overtuigd dat de mensen die Carlo buiten Ajax om kenden hetzelfde over Carlo denken. Wij wensen dan ook iedereen die om Carlo gaf en uiteraard in het bijzonder Petra, Jeffrey, Wesley, Eugène en verdere familie, zeer veel sterkte toe in de komende donkere weken, maanden en jaren. -3-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 3