Euro 6ix's. succes of mislukking? Op 17 en 18 januari j.l. vond het Euro 6ix's tournooi in de Arena piaats. Voor dit tournooi waren naast ons aller Ajax ons satellietclubje Milan, the Huns (Rangers) en Liverpool uitgenodigd. Publici tair werd geen stunt gemeden om e.e.a. zoveel mogelijk cachet te geven. Zo werd gemeld dat er een keur van wereldberoemde artiesten ter onzer vermaak zou optreden en er 6 x zoveel doelpunten etc. te zien zouden zijn (in Schotland werd reeds voordat de officiële verkoop van kaartjes in Neder land van start zou gaan, gemeld dat het tournooi geheel was uitverkocht!). Op pagina 510 van RTL5-teletekst stond vermeld dat het goedkoopste kaartje f 25,- moest kosten, voorwaar een niet misselijk bedrag voor een vriendschappelijk tournooitje (er moesten dus wel degelijk wereldberoemde artiesten komen optreden om deze prijs te rechtvaardigen). Bij het Senspoint aangekomen bleek het goedkoopste kaartje opeens f 30,50 te kosten, ofwel f 25,— voor Ajax en f 5,50 voor Sens (achteraf bleek er een officiële verkoop bij de ArenA te zijn waar je inderdaad voor f 25,— een kaartje kon bemachtigen; jjjl had men echter aardig yil de publiciteit weten te houden!). Dan de avond zelf (gezien de hoogte van de prijs van het kaartje had ik besloten om alleen de eerste avond de ArenA te bezoeken). Het spits werd afgebeten door de nifil wereldberoemde René Froger (deels geflankeerd door Anita Doth, die inderdaad redelijk wereldberoemd is, maar dan wel samen met ex-partner Ray Slijngaard), die het zelfs voor zijn "thuispubliek" niet aandurfde om een Ajax-lied te zingen (ben je nu wel of niet een Ajacied?) en volhardde in zijn eigen saaie repertoire. Door de grote TV-schermen konden we zelfs nog iets van de artiesten zien. Wat overigens opviel was dat de beeldkwaliteit op de speciaal voor dit evenement geplaatste beeldschermen van Sony een stuk beter was dan die op de permanente Philips-schermen. Hierna het tournooi. In een leuke open wedstrijd maakte Ajax -ondanks al het tussen het gras opspattende zand- korte metten met de Huns. Tegen Liverpool boekte ons Italiaanse filiaal in een soortgelijke wedstrijd een soortgelijk resultaat. Tot zover was het spelpeil goed te noemen. De angsthazenwedstrijd Ajax 1 - Ajax 2 was echter niet om aan te zien en kende terecht geen winnaar. De laatste wedstrijd heb ik vanwege de verveling en kou niet helemaal uitgezien (in een open en toch wel leuke wedstrijd bleek Liverpool nog net iets slechter te verdigen dan de Huns). Tijdens de optredens van de overige wereldsterren (wat kan de wereld toch klein zijn) heb ik maar eens gebruik gemaakt van de mogelijkheid om de overige delen van de ArenA te verkennen, zodat ik u helaas geen recensie van deze optredens kan geven. Een optreden wat ik we! meemaakte was dat van één enkele Ajax-supporter die op een achttal meters afstand van de 50 man sterke Huns-posse (de enige buitenlandse supporters die helemaal naar Amsterdam waren gekomen om hun club te steunen) tot hun stomme verbazing met een Schots-Nederlands accent het prachtige Celtic-lied van A tot Z ten gehore bracht. Voorwaar hèt hoogtepunt van deze avond. De volgende dag berichtte de Telegraaf van 30.000 toeschouwers, terwijl het er naar mijn schatting toch echt niet meer waren dan 1 5.000 (een halfvolle 1e ring ca. 1.000 man op de 2e ring). Nu even het antwoord op de vraag "Euro 6ix's, succes of mislukking?". Een succes was het zeker niet, gezien het tegenvallende aantal toeschouwers, de sfeerloze entourage, de kou, het feit dat het publiek te ver van het veld afzit, de spelkwaliteit en de zeer matige grasmat. Een echte mislukking was het echter ook niet, gezien de gemiddeld toch wel redelijke wedstrijden alsmede de opvallend ontspannen sfeer waarin je zit te kijken (er hangt immers niets maar dan ook niets vanaf). Indien je een volgende keer leukere teams uitnodigd (een tip: kies 3 teams uit het rijtje Man. United, Celtic, Barcelona, Real Madrid en Paris SG Ajax), voor een betere grasmat zorgt, de teams gewoon 2 x 1 5 minuten tegen elkaar laat spelen, voor alle plaatsen een tientje per avond vraagt en de wereldsterren thuislaat, dan kun je voor een redelijk alternatief (maar ook niet meer dan dat) tijdens de winterstop zorgen. Overigens houd je het praktische probleem dat de winterstop een verschijnsel is dat men in Engeland e.d. (terecht) niet kent. -22-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 22