De Roever Rover Story (4) Eigenlijk is de kop van dit artikel nog te zwak. Het hoort namelijk "De Roever Maffia Story" te zijn. Naast zwarthandel en (gedeeltelijke) alleen verkoop van kaarten is Roever nu ook in staat om de loting voor de halve finale van de Champions League te "regelen". Wat is het geval? Een week voordat de wedstrijd Atletico Madrid - Ajax werd gespeeld heeft de DAS- redactie reeds bij een bevriende kennis uit de reiswereld geïnformeerd wat de kosten zouden zijn van een eventuele chartervlucht naar Turijn of Rosenborg (wij gingen er vanuit dat Ajax zich zou gaan plaatsen voor de halve finale). Toen deze bevriende kennis hiernaar informatie ging inwin nen, bleek dat Roever reeds (bij Transavia) een optie te hebben op ails charters voor woensdag 23 april; voor 9 april had Roever echter niets geopteerd. Enfin, de "loting" is u bekend: Ajax speelt op 23 april zijn uitwedstrijd en het kost een reisorganisatie die niet naar de naam Roever luistert gigantisch veel moeite om elders nog een vliegtuig te regelen. Uiteraard moest er toen nog iets worden "geregeld". Roever moest namelijk wel genoeg klanten krijgen om zijn geopteerde vliegtuigen te kunnen vullen. Zoals gewoonlijk schiet Ajax hierbij weer te hulp en werd de volgende constructie bedacht. Van de 3.000 kaartjes die Ajax ter beschikking heeft gekregen gingen er slechts 1.000 in de losse verkoop en dus maar liefst 2.000 naar Roever. Wat hierop te verwachten was is gebeurd! Binnen 7 minuten waren alle losse kaartjes verkocht, uiteraard aan supporters die persé niet met Roever willen reizen (welke groep met de maand groter wordt, gezien de prijs en kwaliteit van de Roever-reizen; zie hiervoor het artikel van Roever-kenner Frans op bladzijde 10 in dit blad). Naar verluid heeft ongeveer een gelijk aantal supporters zonder kaartje teleurgesteld de Sens-kantoortjes verlaten. Omdat hierop een regen van klachten bij Ajax binnenstroomde, heeft het Ajax-bestuur een "gul" gebaar gemaakt en maar liefst 500 kaartjes bij Roever "teruggehaald" (blijkbaar had Roever deze kaarten toch niet echt nodig); Ajax zal deze kaarten d.m.v. een mailing aan de "meest trouwe supporters" aanbieden (te weten zij die minimaal voor 3 van de 4 uitwedstrijden voor de Champi ons League via Sens een kaartje hebben aangeschaft en die nu naast een kaartje hebben gegrepen; dit wordt door Ajax d.m.v. het Cotass-systeem uitgezocht; degenen die het betreft kunnen de mailing deze week verwach ten). Al met al houdt Roever de helft van de beschikbare kaartjes. Wan neer komt hier nu eens een eind aan? (in ieder geval op het moment dat iedereen Roever boycot; begin hier nu a.u.b. eens mee!) Een bijkomend nadeel is dat een aantal ondernemende supporters, die ervan uitgingen dat iedereen die dat wilde een los kaartje kon kopen, hun gehuurde bussen hebben moeten afzeggen. Een trieste zaak dus. Gelukkig blijven er nog wel wat alternatieve reismogelijkheden over. Een drietal hiervan (die ook kaarten voor u kunnen regelen) hebben wij op bladzijde 19 vermeld! -15-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 15