Wachtkamer dokter gezelliger dan ArenA Belangrijkste nieuws in 1996 F- Side keert terug I -7- VERVOLG NOVEMBER ËN DECEMBER JAAROVERZICHT -- In de Champions League behaalt AJAX tegen Grasshoppers in Zurich een 0-1 -ovenwinning met hangen en wurgen en overwintert zodoende Europees. - Feyenoord en P.S.V. zijn alweer uitgeschakeld. - We zien een huilende Ronald de Boer na deze wedstrijd en een uitzinnige AJAX selectie. - AJAX speelt in de volgende ronde tegen Atletico Madrid. - Er zijn bepaalde toezeggingen gedaan door het bestuur over de ArenA problematiek. - AJAX stuurt alle seizoenkaarthouders een vragenformulier over de "verhuizing - Het gras is nog steeds niet wat het moet zijn, en de zoveelste reparatie vindt plaats. - Het blessureleed is nog lang niet achter de rug, een gehavende selectie die hopelijk na de winterstop weer volledig zal zijn. Vooral de veiligheid en het feit dat driekwart volgend seizoen weer een vaste kaart wil, stemt de club tevreden. Bij de min punten zijn de meeste conclu sies onderschreven. Op veel punten zijn al maatregelen ge troffen. De ArenA - 'hyena', volgens een kritische klant - blijft als be taalmiddel. Volgend jaar kan ook met de chipknip worden betaald. Bovendien gaan de prijzen na de winterstop flink •omlaag. Ook gaat Ajax zich als belang rijkste bespeler van de Arena beter presenteren. Supporters en spelers (Kluivert: 'D'r is hier helemaal niks van Ajax') erger den zich aan het ontbreken van de naam van de club. Ajax komt in grote letters bovenop het voor-gebouw. Net als voorheen in De Meer, zei het dat nu voor modernere neon is gekozen. Ajax houdt wél vast aan een alcoholverbod in het stadion. Uitzonderingen vormen de lounges en de sky-boxen. Maar Van Praag heeft de 'bewoners' van de duurste plaatsen ver zocht zich niet meer provoce rend op te stellen. De voorzitter: „Ik heb daar mensen zien staan, met het glas geheven, proos tend met de F-side. Dat kan na tuurlijk niet." AMSTERDAM YPE MINKEMA GPD-VERSLAGGEVER De Amsterdam Arena is veilig, je zit er comfortabel, je kunt er goed en gemakkelijk parkeren. Maar het is er duur, en vooral stil, zo saai en zo sfeerloos. „Van een hoog Purmerend-ge- halte", zei een vaste bezoeker. „In de wachtkamer van de dok ter is het nog gezelliger." Dat vinden de seizoenkaarthouders van Ajax, die door het Nipo werden ondervraagd. „De Ajax- fans moeten allemaal op zang les", was de oplossing van een ander. Maar bijna iedereen uil- de een terugkeer van de F-side. Dat zal binnenkort gebeuren. Ajax en de F-side hebben el kaar toch nog gevonden. De club en de harde supporters- kern gaan samen de sfeerloos heid te lijf in het modernste sta dion van Nederland. Vanaf het nieuwe seizoen zal de F-side in volle glorie in vak-Zuid terugke ren, na de winterstop zullen de fans al wat dichter bij elkaar ko men. De F-side eiste in februari al het hele vak op. Dat is vol gens de club onmogelijk. „Om dat wij ook die mevrouw van rij 25, stoel 38 willen wagen wat zij er van vindt", legde voorzitter Michael van Praag uit. Ajax zal de vaste kaarthouders van 'Zuid' wagen of ze willen verhuizen. Die bereidheid, zo bleek uit de enquete van het Nipo, is echter niet al te groot. Ruim tachtig procent is ver knocht aan z'n plekkie. Daar zitten ook veel kleine aandeel houders van het stadion bij. De Amsterdam ArenA dreef een wig tussen Ajax en de sup porters van de F-side. De fans vinden het stadion veel te com mercieel. Ze bestormden zelfs de lounge van ABN-Amro, sta len een jas en sloegen een ste ward. Het wantrouwen groeide. Zo zeer dat Ajax èn de F-side onafhankelijk van elkaar een ei gen enquête onder de bezoe kers hielden. De supporters de den dat zelf, en volgens voorzit ter van Praag 'professioneel', de club liet de wagen stellen door marktonderzoeker Nipo. De re sultaten kwamen op de meeste punten overeen. De ArenA is veilig (vindt 97 procent), maar parkeren is duur (74 procent). Net als de con sumpties (ook 74 procent). De ArenA als betaalmiddel is om streden. Er zijn net zo veel ne gatieve als positieve reacties. Maar er heerst geen echte voet balsfeer (76 procent), 82 pro cent vindt dat de Ajax-fans zich te weinig laten horen. Bijna alle onderwaagden (94 procent) vinden dat de F-side moet te rugkeren in z'n oude vorm. Ajax is in z'n nopjes met de uitkomst van het onderzoek.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 7