De Roever Rover Storv (3) -4- Zoals eenieder bekend hebben zowel de heren van Praag (namens Ajax) als De Roever (namens Roever Reizen) niet de moeite genomen om te reageren op ons verzoek om een officiële verklaring te verstrekken over de vrije verkoop van alle kaartjes voor Europese uitwedstrijden. Dit leidt voor ons dan tot de volgende 3 conclusies: 1meneer van Praag danwel Ajax nemen ons -door niet te reageren- niet serieus, waarmee zij tegelijkertijd zeer veel echte supporters (namelijk degenen die ook de moeite nemen om regelmatig de Europese uitwedstrijden te bezoeken zonder hiervoor hun handje bij hun baas of zakenrelatie op te houden) niet serieus nemen; 2. Arend de Roever wil of mag (van Ajax?) blijkbaar niets zeggen (dat Arend Ajax- supporters wel serieus neemt blijkt wel uit zijn aan Parool ingezonden brief, zie DAS nr. 2, blz. 19); 3. hoogstwaarschijnlijk is Ajax niet van plan om altijd alle kaartjes voor Europese uitwedstrijden in de vrije verkoop te brengen (waarschijnlijk wachten zij de definitieve uitspraken van Economische Zaken en het Europese Hof af). Al met al een triest gebeuren, doch niet getreurd. Wij als Ajax-supporters kunnen zelf ook wel iets doen om het tij te keren. Om te beginnen kunnen wij doorgaan (voor sommigen zou dit "beginnen" kunnen inhouden) met het boycotten van Roever Reizen. Om jullie in de gelegenheid te stellen om buiten Roever Reizen om Atletico Madrid - Ajax te bezoeken, zetten wij de alternatieven even op een rijtje: de hardcore supporter kan mee met SVEN; de supporter die weinig om luxe geeft kan terecht bij S&B TRAVEL, tel. 06-54622439 (mocht er niemand aanwezig zijn dan kun je altijd je naam en telefoonnummer alsmede het reisdoel inspreken, waarna je zo snel mogelijk wordt teruggebeld), vragen naar Steve. Voor een vliegreis Schiphol - Madrid betaal je f 569,-- (vertrek woensdagoch tend, terug op donderdagochtend; dit gaat alleen door bij voldoende deelname!), inclusief luchthavenbelasting en transfers in Madrid. Ook kun je met een Royal Class slaapbus mee, vertrek dinsdagochtend, kosten f 289,-- (tel uit je winst t.o.v. Roever!); de supporter die een beetje verwend wil worden kan terecht bij Reisbureau REISGIE- RIG, Nieuwerkerkerstraat 24, 1175 KT Lijnden, tel. (023) 5551682. Voor een tweedaagse reis, inclusief een overnachting in een 3- of 4 sterren hotel met ontbijtbuf fet, luchthavenbelasting en een Reisgierig hostess in Madrid, betaal je f 639,-- op basis van bezetting 2-persoonskamer, vertrek vanuit Brussel; er kan gebruik worden gemaakt van een shuttle-service Amsterdam, Den Haag, Rotterdam - Brussel v.v. voor f 57,--; bij groepen boven 20 personen is er een gratis transfer Luchthaven Madrid - Madrid stad v.v. (kinderen tot 12 jaar gratis hotelovernachting bij 2 volwassenen op één kamer). Ook zijn er 3-, 4-, 5- en 6-daagse reizen mogelijk (ook hier geldt: tel uit je winst t.o.v. Roever!). Bovenstaande alternatieven hebben het voordeel dat mocht je geen losse kaart voor de wedstrijd hebben, deze reisorganisatoren nog aan een (beperkt) aantal kaarten kunnen komen. Indien je dus nog geen losse kaart bij Sens hebt gekocht (en dat kon na 1 maart niet meer), ben je dus nog steeds niet verplicht om met Roever mee te gaan. Over de kaart/omwisselbiljetverkoop voor Atletico Madrid - Ajax nog het volgende: het is mooi dat er wederom losse kaarten in de verkoop zijn gekomen; het is niet mooi dat deze kaartverkoop reeds op 1 maart beëindigd is, omdat veel sup porters met het boeken (en het kopen van een kaartje) voor een "dure" uitwedstrijd wachten op het resultaat van de eerste wedstrijd. Deze supporters zouden zonder bovengenoemde alternatieven dus gedwongen zijn om met Roever te reizen (die na 1 maart nog wél kaartjes bij Ajax kan "regelen"). Kortom een vervelend één-tweetje (over de rug van de Ajax-supporter) tussen Ajax en Roever; het is mooi dat de omwisselbiljetten ook op een gunstige tijd op een wedstrijddag kunnen worden omgewisseld (op 14 maart van 10.00 uur t/m 20.15 uur!).

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 4