-26- niet voltooide- treinstation "ArenA"Uiteraard verliep het ver trek weer eens niet zoals gepland. De le trein arriveerde 20 minuten te laat. Dit had tot gevolg dat de groep die met de le trein mee wilde groter was dan de capaciteit van de2e trein, wat weer tot gevolg had dat een groot deel van de supporters besloot niet eerst zijn beurt af te wachten en (mede om een eindeloze fouillering te ontlopen) over ging tot het bestormen van deze trein. Hoe dit bij de 2e trein is gegaan is mij niet exact be kend, wel is bekend dat deze veel te vroeg is vertrokken en dat er supporters zijn die deze trein dan ook gemist hebben (achteraf schijnt Ajax hierover bij de NS te hebben geklaagd dat zij zich niet aan de op teletekst vermelde tijd hebben gehouden, waarop de NS meldden dat zij zich niets aantrekken van wat Ajax op teletekst vermeldt; zij werken met hun eigen reisschema's!). Aangekomen bij het stationnetje bij de kuip werden wij verwelkomd door een racistische leuzen en vuurwerk gooiende feyenoord-menig- te. Toen enkele Ajacieden aan een tussenliggend hek begonnen te trekken, moesten zij snel achteruit springen om de van het hek afvallende aluminium punten te ontwijken (een foutje van de aannemer?) Om te voorkomen dat de Ajax-supporters zich aan deze aluminium punten zouden bezeren, werden deze gemakshalve maar over het hek richting ME-ers te paard geslingerd (zonder overi gens iets te raken) Dit was het enige stukje vandalisme van Ajax-kant deze dag! (ondanks dat de Pers een andere mening was toegedaan)Hierna werden we naar de kuip begeleid. Voordat we ons vak binnen konden gaan, werden we tussen een aantal niet te slechten hekken gedreven waar we een gewild doelwit waren van met vuurwerk en stenen gooiende feyenoord-fansEerst na 10 minuten kwam de rotterdamse Hermandad op het idee om de gooiende feye- noorders maar eens met harde hand te verwijderen. Daarna bleef het -op wat naar ons gegooide eieren na- redelijk rustig. De wedstrijd was niet echt goed doch wel spannend. Met een klein beetje meer zelfvertrouwen had Ajax waarschijnlijk gewoon weer van feyenoord gewonnen. Het verbaasde mij dan ook dat veel Ajax- supporters behoorlijk tevreden waren met het gelijke spel. Na weer eens een tijd te hebben gewacht mochten we in etappes (elke 40 meter werden we weer tegengehouden) terug naar de trein (wan neer komt er iemand in rotterdam eens op het lumineuze idee om gewoon een tunnel te maken tussen het station en het uitvak?) waarna ons een rustige terugreis wachtte. Ook over deze "voor ons georganiseerde" reis konden we niet echt tevreden zijn. Als "men" ons een verplichte reis oplegt, dient "men" onze veiligheid tijdens deze reis te waarborgen! Grasshoppers-Aiax (4-12-1996)Voor deze wedstrijd konden we gelukkig zelf "losse" kaartjes kopen. Ik verkoos woensdagochtend vroeg met een Thaise maatschappij naar Zürich te vliegen, in Zürich een hotelletje te pikken en donderdagochtend weer terug te vliegen. Mijn uiteindelijke kosten (vliegretour hotel kaartje eten drinken) bleken achteraf lager te liggen dan de prijs van de eendaagse (die uiteindelijk niet doorging) Roever vlucht exclusief kaartje. In het vliegtuig ontmoette ik 2 Ajax- supporters die ik nog niet kende doch dip ook al een behoorlijk aantal wedstrijden achter de kiezen hadden. In Zürich aangekomen dronken we (met nog 3 Ajacieden) eerst wat in de hal van het vliegveld, waarna we met de metro naar het centrum zouden gaan. Op het moment dat we wilden vertrekken, zagen we op enige afstand een colonne VlP's en een paar mensen met een rood-witte pet op als een gedweeë kudde richting een tweetal bussen lopen. Naar elkaar kijkend zeiden we: "Roever"! Omdat een gratis trip naar

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 26