Supporters slaags in binnenstad Eindhoven DE GOEIE OUDE TIJD (VERVOLG) (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - De Eindhoven- se politie is gedurende het weekend bijna een etmaal in de weer geweest met voetbalvan dalen die naar Eindhoven wa ren gekomen in verband met de wedstrijd PSV-AJax. De politie hield 12 personen aan wegens vechten, het aanrichten van vernielingen en dergelijke. On geveer 300 supporters van Ajax werden opgepakt omdat ze zon der kaartje naar Eindhoven wa ren gekomen. De politie moest zondagmid dag in allerlijl nog een extra pe loton van 30 ME-ers oproepen om aan de wanordelijkheden het hoofd te kunnen bieden. Op dat moment had de politie al dik 200 man op straat. Volgens de Eindhovense bur gemeester dr. J. van Kemena- de, "kan het zo niet doorgaan". Naar zijn mening moet er na het mislukken van het experi ment met liet voetbalpasje snel een andere landelijke regeling komen om het voetbalvandalis me te beteugelen. "Als dat niet mogelijk is moet elke gemeente voor zich maar adequate maatregelen treffen. De winst van vandaag is wel dat we in Eindhoven duidelijk heb ben gemaakt dat mensen zon der kaartje absoluut het sta dion niet inkomen. In het verle den hebben we steeds nadruk kelijk gezegd dat we dat niet zouden tolereren. Vandaag is duidelijk geworden dat we ons daar aan houden," aldus burge meester Van Kemenade. Bij het oppakken van sup- j porters zonder kaartje baseer- de de politie zich op artikel 219 van de gemeentewet. Dat arti kel geeft de burgemeester de mogelijkheid om afdoende maatregelen te treffen als het handhaven van de openbare orde dat noodzakelijk maakt. De eerste problemen met supporters deden zich al zater dagavond voor. Ruim honderd aanhangers van Ajax trokken door de Eindhovense binnen- 1 stad en werden belaagd door j honderden PSV-supporters. Van onze correspondent EINDHOVEN, maandag Dc Eindhovense politie heeft zaterdag en -nacht in het centrum van de stad met hulp van een ME- peloton en hondengeleiders hardhandig moeten optreden tegen honderden Ajax- en PSV-supporters die met el kaar in botsing waren geko men. Tijdens de gevechten werd over en weer met bierglazen gegooid en moest een Ajax- fan na een steekpartij ernstig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. Kort daarop kon de dader, een 20- jarige Eindhovenaar, worden aangehouden. Tijdens de charges door de politie liep een aantal mensen hondebe ten op en werden rake klap pen uitgedeeld. Uiteindelijk werden 37 personen aange houden, waarvan er in do loop van zondag 23 wegens openlijke geweldpleging door de officier van justitie in ver zekering werden gesteld. Te- Honderden supporters wachten in een betonnen sleuf op bussen die hen naar het station moeten brenger\. Foto: John Ctoasson gen hen zal snelrecht worden toegepast. In de loop van zondag wer den enkele honderden sup porters die geen kaartje voor de wedstrijd hadden door de politie naar de binnenplaats van het hoofdbureau afge voerd, waar ze tot na het voetbalduel in een grote be tonnen sleuf moesten verblij ven. Het vasthouden van de grote schare supporters werd mogelijk gemaakt op grond van een speciaal artikel in de gemeentewet. Omstreeks kwart voor zes werd de grote massa Ajax- aanhangers onder politiebe geleiding naar het station ge bracht en op de trein gezet. In totaal werden 260 politiemen sen en twee ME-pelotons in gezet om de orde te handha ven.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 23