2. Met de enorme toename van het na-oorlogse vliegverkeer en de opkomst van internationale voetbalontmoetingen had er in de jaren vijftig en zestig een vermenging van een aantal "fangewoontes" plaats. Fans uit de Middellandse- Zeelanden en Zuid-Amerika trommelden en klapten al voor hun helden. Deze geluiden vonden hun weg naar Britse oren. Deskundigen verschillen van mening waardoor de Britse fans als eerste werden beïnvloed. Eén mening is dat het door het schreeuwen (zingen kun je het niet noemen) en met spandoeken zwaaien uit Italië is gekomen. Een andere mening is dat het afkomstig is van het ritmisch klappen uit Brazilië (dat via Chili, waar het WK in 1962 werd gehouden, bekend werd), wat door Liverpool-fans op hun Spion Kop-tribune werd geïmiteerd. Later (tijdens het WK in Engeland in 1966) ging dit over in het typerende Engelse gezang; (wordt vervolgd) Ajax-tribuneliederen (1) Gezien de problemen die ons aller Ajax het afgelopen jaar heeft gehad om wedstrijden te winnen, kunnen zij momenteel ieder lied van trouw gebruiken. Met deze categorie beginnen we dan ook. Hierin komen we op de volgende 6 liederen (zoals je ziet is het meeste -traditioneel- in het Engels; wij geven tussen haakjes een verkorte "soms erg vrije" Nederlandse vertaling. Overigens zijn er van de diverse liederen diverse afwijkende teksten; in de meeste gevallen hanteren we de meest gezongen tekst, soms zetten we een variant tussen haakjes): 1. Che sera sera whatever will be will be we're coming from Amsterdam che sera sera what will be will be (Wat er ook gebeurt, wij zullen altijd vanuit Amsterdam komen om Ajax te steunen) 2. We're the F-Side we're the F-Side we'll support you ever more we'll support you ever more we're the F-Side we're the F-Side we'll support you ever more (Wij zijn de F-Side en wij zullen Ajax altijd steunen); 3. We shall not, we shall not be moved we shall not, we shall not be moved just like a team that's gonna win the Championship we shall not be moved (Wij zullen standvastig blijven, net als een team dat kampioen wordt); -20-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 20