-16- Eindelijk hebben we de eerste ingezonden brieven ontvangen, en wel 4 stuks. We plaatsen ze in volgorde van binnenkomst en geven per brief een reactie. Voordat we dit doen, nog even het volgen de: maak de brieven niet al te lang in verband met de beschik bare ruimte in dit blad; mocht je echt veel te vertellen hebben, stuur het dan in als een compleet artikel: probeer de brief zo netjes mogelijk uitgetypt in te zenden, dan kunnen hem kopiëren in plaats van over te typen. Daar gaat ie dan: Vuile smerige is kunnen jullie de Ook en toch dat jullie S Ste R Bedankt S.S. Helaas is jouw brief na het vervangen van de schut ting- en racistische taal door een sterretje nogal moeilijk lees baar geworden. Blijf oefenen in R(otterdam) Hier een reactie van een aandachtig lezerIk ben erg tevreden met het feit dat er eindelijk een blad is gericht op de echte supporters. Het blad mag van mij nog dikker worden (of vaker uitkomen), maar ik kan verder niet bepalen of dit haalbaar is. Mocht hierdoor de prijs omhoog gaan dan zal dit bij de suppoi ters vast geen problemen opleveren! Ik wilde nog even terugkomen op jullie verhaal over de uitwed strijd tegen FC-Utrecht. Een grote groep supporters werd daarbij (onnodig) ingesloten. Ik citeer nu een tekst uit het pas uitgekomen rapport van het Centraal Informatiepunt Voet bal vandal imse: "Helaas valt te constateren dat er reeds een aantal malen gebruik gemaakt moest worden van bijvoorbeeld vrijheidsbene mende maatregelen ten aanzien van grote groepen voetbalsuppor ters. Deze vrijheidsbenemende maatregelen zijn gericht geweest op het beheersbaar houden van ernstig dreigende situaties. Dat dergelijk zeer bijzondere maatregelen ten aanzien van groepen voetbalsupporters steeds vaker dienen te worden genomen, is een bijzondere ontwikkeling. In een onderzoek in opdracht van de Minister van Binnenlandse Zaken en verricht door de Rijksuniversiteit Utrecht blijken dergelijke vrijheidsbenemende maatregelen zichop gespannenvoet_teverhouden tot een aantal andere rechten en vrijheden in ons staatsbestel (zie aanbevelingen onderzoeks rapport: 'het gebruik van gemeentelijke noodbevoegdheden Ministerie van Binnenlandse Zaken, maart 1995).

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 16