Dezelfde avond om 20.15 uur. De DAS-verkoper bespeurt nauwelijks nog klanten en besluit zijn vak aan de zuidzijde op te zoeken. Onderweg komt hij een nog één kaartje zoekend echtpaar van ca. 40 jaar tegen (de man is in het bezit van een seizoenkaart voor de noordzijde, zijn vrouw wil voor de gezelligheid wel eens een keertje mee) Daar de DAS-verkoper toevallig een extra sei zoenkaart (voor de zuidzijde) bij zich heeft, biedt hij het echtpaar aan om gratis van deze kaart gebruik te maken, waarop het paar als tegenprestatie een blad van hem koopt. Bij het binnentreden van de zuidzijde blijkt de daar aanwezige vrouwelijke suppoost in een genereuze bui te zijn (of misschien is ze wel gewoon aar dig) en laat ons met het toevoegen van "Ik hoop dat de suppoost bij het vak jullie allemaal doorlaat" doorlopen. Bij het vak (126) aangeko men besluiten wij de dienstdoende suppoost vriendelijk te vragen -met uitleg van de omstan digheden- om ons gedrieën in hetzelfde vak toe te laten. Ondanks dat duidelijk zichtbaar is dat er in het vak nog wel 50 plaatsen onbezet zijn en de wedstrijd inmiddels al 14 minuten aan de gang was (Kluivert had net gescoord)vertikt de suppoost het om de mannelijke helft van het echtpaar door te laten. Zelfs nadat de DAS-ver koper heeft aangeboden om zelf dan maar op de omloop te gaan staan zodat de man met de "ver keerde seizoenkaart" op zijn plaats kan zitten, vertikt de suppoost (onder het mompelen van "Ik heb mijn orders") het om de man toegang te ver lenen. Uiteindelijk droop het echtpaar (na het teruggeven van de seizoenkaart aan de DAS-verko per) zwaar flippend af. Hopelijk hebben zij bij een ander vak een menselijker suppoost aange troffen! (Wat een service, meneer Gaasterland Verder commentaar lijkt ons overbodig. Wij hopen dat Gaasterland c.s. hier wat aan gaan doen! -7-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 7