supportersmacht hen staat op te wachten (en niet om hen alsnog met de triomf bij "Lief en leed" te feliciteren) Daar het thuisfront vaak in staat is om meer mensen op de been te krijgen dan waar vak M mee uitreist, weten de mensen van vak M dat als er iets staat te gebeuren,, zij als één hechte groep moeten opereren. Zij hebben onderling dan ook een erecode dat zij elkaar op het "moment suprème" nooit in de steek zullen laten; hierdoor is vak M momenteel (en ook de afgelopen jaren) de machtigste supportersgroep van Nederland. Ook dit soort supporters respec teren wij Omdat het bezoeken van de wedstrijden met vak M vaak één groot avontuur is, trekt dit ook andere Ajax-supporters aan. Hierbij zitten veel jongens die niet de echte vak M-mentaliteit hebben doch zich op de wedstrijddag wel onder het regime van vak M plaatsen en zich ook -zoveel als voor hen mogelijk- aan de erecode van vak M houden. Ook dit soort supporters respecteren wij,! Hiernaast zijn er ook jongens die zich bij vak M voegen doch die bij het aanschouwen van een grotere supportersgroep de benen nemen of zich bij een confrontatie aan het strijdgewoel ont trekken. Deze jongens laten dus hun maten (die op hen rekenen) in de steek. Vooral de laatste keer in Enschedé waren er zeer veel van dit soort supporters. Deze jongens respecteren wij duidelijk niet! Zij dienen zich bij het bezoeken van uitwedstrijden dan ook onder,, één van de andere hiervoor genoemde categorieën supporters te scharen; dan kunnen wij ze wèl weer respecte ren In het kort samengevat komt het hier op neer Hoe je ook een uitwedstrijd als Ajax-supporter bezoekt, wij respecteren eenieder. Besluit je echter met vak M mee te reizen,, dan is dit niet geheel vrijblijvend. Je dient je op de beslissende momenten aan hun code te houden. Oftewel: je verplicht je dan om samen met vak M (wat er ook gebeurt) "ALL THE WAY" te gaan. -22-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 22