Jodenstreken Bij het woord "jodenstreek" staat in het woordenboek "gemene streek, in zaken van koophandel". Bij Ajax-supporters wordt dit woord echter al sinds jaar en dag gebruikt als iemand door een Ajacied op een leuke manier "genaaid" wordt, zonder echt opgelicht te worden. Ben woord met twee betekenissen dus. Hieronder twee waar gebeurde jodenstreken (aan de lezer om te raden welke betekenis bij welke streek hoort). Streek 1. Op 28 oktober j.l. stond op de voorpagina van het Algemeen Dagblad het onder staande artikel. Doordat een van alle ins en outs van Ajax op de hoogte zijnde lezer van dit stuk dit bericht niet geloofde, ging deze op onderzoek uit. Hierbij stuitte hij op een Ajax-suppor- ter met de bijnaam "Boertje". Deze "Boertje" vertelde in geuren en kleuren het verhaal dat hij ten tijde van het rumoer rond "de F-Side terug" de betreffende journaliste dit voor 1001 uit zijn duim gezogen verhaal op de mouw had gespeld. Op haar vraag met wie hij bij de FIFA contact had gehad antwoordde hij dat hij de naam niet goed verstaan had omdat het gehele gesprek in het "Frans" was gevoerd. Omdat de journaliste blijkbaar tegen haar deadline aan heeft gezeten, had zij waarschijnlijk geen tijd meer om het verhaal na te checken en werd het vervolgens geplaatst. Uiteraard was het AD de enige krant met deze "primeur" (die zij voor zover ons bekend nooit heeft gerectificeerd) Streek 2 In het blad "Fiscaal Advies" van september 1996 stond de hieronder afgedrukte ingezonden brief de reactie hierop. Ajax-fans klagen bij FIFA over Arena -15- Perikelen van een supporter 'Elk jaar schaf ik een seizoenkaart aan van mijn favoriete voetbalclub. Met ingang van I januari 1996 is het HTW-tarief op toegangskaarten voor sportwedstrijden verlaagd van 17,5 naar 6 procent. Ik ben al sinds eind 1995 ingeschreven voor een nieuwe Van een onjer verslaggeefsters Ausi fnoAM - Supporters van Ajax rijn in gesprek niet de FIFA om de wereldvoetbal bond te overtuigen van de wantoestanden In de Amster dam Arena. Het ga.it om een aantal fans van de F Side dat bet initiatief heeft genomen om buiten Ajax om contact tc roeken met de hoge baren in Geneve. „We hebben een eer ste gesprek achter de rug waarin we vooral gepraat heb ben over de Arena-betaal kaart", aldus een woordvoer der van de supporters. „De FIFA wil ook van dat betaal middel af. omdat bezoekers van buitenlandse clubs niets hebben aan zo'n kaart. Bin nenkort komt een aantal verte genwoordigers van de FIFA naar Nederland om verder te pralen." De F-side aanhang, die Ajax onlangs een lijst over handigde met elf eisen die de club vddr i Januari 1997 moet inwilligen, zal op 7 november weer met het Ajax-b^stuur rond de tafel gaan. De fans wil len onder meer een eigen vak. seizoenkaart 1996/1997, ook heb ik een machtiging voor de prijs van die seizoen kaart ingevuld. Volgens mij zit in deze prijs nog het hoge tarief verwerkt. Ik heb deze vraag aan mijn voetbalclub voorgelegd. Als ant woord kreeg ik te horen dat de BTW- verlaging voor de seizoenkaarten

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 15