-21- (voor velen nog gewoon de Eredivisie).De keus om in een opwelling een wedstrijd te bezoeken, is voor de normale toeschouwer hiermee komen te vervallen, mits deze voetballiefhebber met zijn hele gezin een CLUB-Card aanschaft. Aan deze wens is volledig voorbijgegaan door de bedenkers van dit systeem. De sporadische bezoeker van het voetbal is niet echt belangrijk meer, terwijl dit toch de charme van het voetbal was. Wij hebben het hier niet over de seizoenkaart-houders want die zijn er genoeg. Artis en De Efteling zijn belangrijker geworden in dit modale gezin, dit terwijl papa in zijn hart ook misschien eens naar AJAX wil. Eens te meer blijkt dat de commercie ook in dit systeem hoogtij viert. Wat te doen als je als AJAX-supporter een kaartje wil kopen voor een uitwedstrijd? Meestal zijn het er veel te weinig (denk aan Utrecht-uit, 250 kaarten,belachelijkHet is voor ons niet te verteren dat in elk willekeurig stadion in Nederland als Feyenoord op bezoek komt, het stadion wemelt van de Feyenoord- supporters die verspreid zitten over alle vakken, terwijl wij als AJAX-zijnde het moeten doen met een minimaal aantal kaarten. Volgens ons heeft elke club de plicht om 5% van de totale toeschouwers-capaciteit toe te wijzen aan de bezoekende club. Dat dit niet gebeurt is een kwalijke zaak, ook al omdat je daardoor geen groot supporters-legioen op de been kan brengen. Waarom dit wel gebeurt bij bv.Feyenoord is een willekeur van de gastclub van dat moment, of omdat de controle over een kleine (en vaak lastige) supporters-schare makkelijker is voor de gemeentelijke instanties (politie,burgemeester e.d) Hiermee is de veelgehoorde term "grootste supporterslegioen uit Rotterdam" ook gelijk ontzenuwd. Wij willen wel, maar kunnen het vaak niet door het belachelijke lage aantal toegewezen kaarten. Hier ligt misschien een taak voor het AJAX-bestuur om te zorgen voor meer kaarten voor de uit-wedstrijden. Ook een grote bron van ergernis is de zgn.informatie pagina op RTL-5 Teletext,pagina 510. Volgens de burelen bij AJAX is deze pagina de oplossing voor een ieder die op de hoogte wil blijven over de verkoop van toegangs-kaarten. Wie deze pagina's in elkaar knutselt weet niemand, maar het lijkt ons een taak die zorgvuldig moet gebeuren. Nu lijkt het of Sport-7 erachter zit. Fout na fout stapelt zich op en niemand die het door heeft dat de meeste berichten weieens een paar weken erop blijven staan, met vaak achterhaalde informatie. Up to date blijven is erg moeilijk, herhalen en herhalen (zie Sport-7) is veel gemakkelijker.Voor het schrijven van dit stuk hebben wij natuurlijk deze geweldige pagina geraadpleegd,gedateerd 25 oktoberj1en wat lazen wij? Achterhaalde info e.d.: Informatie over hoelaat de poorten van de ArenA open gaan. (dat weet iedereen,dus totaal overbodige info) Waar een parkeerkaart te kopengewoon gratis parkeren!) Toegangskaarten voor Glasgow-Rangers - AJAX. (verkoop liep tot 16 Oktober,het is nu 9 dagen later) Kaartverkoop voor al gespeelde wedstrijden, en de verkoop voor op zeer korte termijn te spelen wedstrijden met als gevolg dat je te laat bent voor een kaartje. Vaak wordt de aanvang van verkoop vermeld, als deze allang geweest is! Ook wordt uittentreure vermeld dat er aan de loketten van desbetreffende clubs geen kaartjes worden verkocht. Ook het merkwaardige

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 23