De Roever Rover Story (1) De Roever Rover Story begon een jaar of wat geleden toen Arend de Roever zich op een niet zo prettige manier afscheidde van Reisagent Neckermann, welke laatste zich altijd heeft onderscheiden in het regelen van Ajax-supportersreizen zoals het hoort te zijn, namelijk: goed; prettig; niet al te duur (als je via een ander reisbureau iets wilde regelen was je meestal duurder uit dan bij Neckermann, overigens toendertijd ook een Ajax-sponsor) Op het moment dat Ajax zijn supportersreizen liet regelen door "Roever Reizen" viel er gelijk een aantal zaken op, te weten: je kreeg niet meer van tevoren een schrijven thuisgestuurd aan de hand waarvan je een reis kon boeken; het prijspeil van de reizen lag direct ca. 201 boven dat van Neckermann. Van Neckermann hebben wij overigens als Ajax-reisagent nooit meer iets vernomen; van Ajax-zijde werd niets vernomen omtrent het feit dat zij met Roever Reizen in zee waren gegaan alsmede de reden waarom zij met -het voor de supporters veel duurdere- Roever Reizen een verbindtenis waren aangegaan (de reden wordt overigens verderop in dit stuk wel duidelijk!). Daar Ajax-supporters destijds klaarblijkelijk goed in "hun slappe was" zaten, werd er toendertijd (althans voor zover ons bekend) nauwelijks tegen de gevolgen van de overgang Neckermann-Roever Reizen geprotesteerd. Dit veranderde echter toen Roever Reizen met behulp van Ajax (en samen met GTA- reizen) een beslag op alle beschikbare kaarten voor Europese uitwedstrijden legde en deze slechts alleen tezamen met een dure reis van Roever Reizen (of een iets minder dure doch nog steeds veel te dure busreis van GTA-reizen) aan de man (en vrouw) bracht. Het hoogtepunt van dit misselijkmakende commerciële wangedrag was de Champions League-finale Ajax-Milan in 1995 in Wenen. Daar de kranten destijds de door Roever Reizen gecoördineerde "grootste geregelde Nederlandse supportersreis aller tijden" luidkeels bejubelden, besloot onze hierdoor geprikkelde vriend Rob uit Haarlem hierover een brief aan het Haarlems Dagblad te richten, welke op 26 mei 1995 werd geplaatst. Deze brief is aan de rechter zijde van de volgende bladzijde afgedrukt. Tijdens het lezen van dit stuk in het Haarlems Dagblad viel het Rob op dat de redacteur een klein doch wel belangrijk stuk van de brief had weggelaten. Dit onderdeel willen wij u niet onthouden en is hierna in vetgedrukte letters geplaatst (het stond oorspronkelijk achter "reisbureau Roever" in het midden van de eerste kolom van het stuk): "(een overigens algemeen erkend zwarthandelaar, daar deze in het nabije verleden overblijvende kaartjes voor prijzen die tussen de 50 en 1001 boven de prijs die op het kaartje stond vermeld, rechtstreeks aan supporters heeft doorverkocht) -17-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 17