•15- Met name een bezoek aan de Celtic-stamkroeg "Bairds" is een waar genoegen; Ajax-supporters zullen er (zoals overigens in geheel groen-wit Glasgow) die dag door de Celtic-supporters als vorsten worden behandeld (vooral als we er in slagen de "Huns" in Amsterdam te verslaan). Let bij "Bairds" eens op de prachtige polo-shirts die er van tijd tot tijd voor weinig geld worden verkocht. Voor degene die langer dan één dag Glasgow bezoekt raden wij s-avonds een bezoek aan de "Brazen Head" aan, een Ierse Celtic-pub waarin de enige muziek die je hoort uit door iedereen meegezongen "Rebel songs" bestaat. Let er wel op dat je bij het afsluitende "A Soldiers Song" in de houding gaat staan en niets anders doet dan meeluisteren. Overigens een onvergetelijke gebeurtenis om dit mee te maken! Voor degene die naast kroegbezoek nog enige cultuur wil opdoen adviseren wij een bezoek te brengen aan het inmiddels voor 3/4 gerenoveerde "Parkhead" ofwel "Celtic Park"Zo -en niet anders- hoort een voetbalstadion eruit te zien; geen hekken, schotten en tankgrachten, heren Van Praag, Gaasterland c.s.! Wat echter nog veel indrukwekkender) is dan "Parkhead", is een achter "Hampden Park" verscholen (je moet er echt naar zoeken) voormalig voetbalstadion van het in het verre verleden in de hoogste Schotse league spelende -doch lang geleden ter ziele gegane- Thirdlanark. Dit stadion is ooit deels gesloopt en in de loop der jaren is het niet gesloopte deel door planten en onkruid overwoekerd. Tussen het groen zijn echter nog steeds zeer duidelijk de contouren van een stadion zichtbaar waar in het verleden 35.000 dronken Schotten hun vrije zatermiddag al zingend doorbrachten. Voor de ware voetballiefhebber is een bezoek aan dit overblijfsel uit het verleden (voor zover ons bekend een unicum in West-Europa) een absolute must"

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 15