Een vooruitblik op Ajax - Glasgow Rangers en Glasgow Rangers - Ajax. -14- Volgens week woensdag krijgen we het (qua naam nog) roemruchte Glasgow Rangers op bezoek. Laten we hopen dat dit bezoek niet even onaangenaam zal worden als het bezoek van de "Huns" of "Hun Bastards" (de scheldnaam voor zowel de Rangers- supporters als voor iedereen die met de Rangers te maken heeft) van vorig jaar aan Dortmund, toen zij -na het zien van met Ce 11ic-sjaa1s behangen oosterburen- een groot deel van de binnenstad (voor zover je daar in Dortmund van kan spreken) met de grond gelijk probeerden te maken, wat hun redelijk lukte Laat het volgende dan ook een les zijn: wat je ook doet als Ajax-supporterga niet als je in de minderheid bent met iets groen-wits voor de neuzen van de "Huns" lopen zwaaien; een ergere provocatie bestaat er voor hun niet (alleen het geschreeuwde of gezongen "F*** the Queen" komt dicht in de buurt De uitwedstrijd van 30 oktober a.s. in Glasgow belooft qua sfeer één van de hoogtepunten van dit seizoen te worden. In totaal ca. 45.000 protestantse Schotten zullen hun longen eruit proberen te zingen en (veelal) schreeuwen om hun favorieten naar eindelijk eens een Europees succesje te begeleiden (ze hebben de laatste jaren dan ook helemaal niets gewonnen). Voor degenen onder u die niet of nauwelijks bekend zijn in Glasgow -en Rangers-Ajax gaan bezoeken- is op de bladzijden 16 en 17 een plattegrond van deze toch wel mooie stad gedrukt, met hierop een pijl welke verwijst naar de krottenwijk Gallowgate waarin de meest klantvriendelijke (dus Celtic-) kroegen huizen. (Een "Hun" waagt zich niet in deze buurt).

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 14