-12- In de bijlage die een ieder bij de opnening van het stadion heeft ontvangen, maakt het bestuur trots melding van wat -volgens voorlopige schattineen- per wedstrijd wordt geconsumeerd. 200 flessen Champagne, 400 flessen rode en witte wijn, 800 kilo Noorse zalm, 400 verse kreeften, 10 kilo kaviaar, 2000 kilo wild en gevolgelte en noe veel meer 5 Nu kom ik niet naar een voetbalwedstrijd om kaviaar met Champagne te nuttigen, maar een lekker "echt" biertje zou ik toch wel graag willen drinken. Zelfs dat is te veel voor ons "tweede rang supporters", daar wij het moeten doen met een soort alcohol -arm of- vrij aftreksel. Waarschijnlijk onder invloed van de hoofdsponsor, die in hun branche ook absoluut niet meer is geëinteresseerd in de "gewone man" probeert Ajax deze lijn door te trekken. Voor de vips is mets te dol. en wij kunnen in ellenlange njen gaan staan om onze belachelijke en veel te dure Arena's (chip-knip) te slijten Toen ik tijdens de rust van Ajax-Sparta mijn gedachten hierover de vnje loop liet gaan, werd ik wreed gestoord door de geluiden van zo'n misselijk makend "Dixie Land orkestje" Met was net alsof ik aanwezig was op een partijcongress van de WD. Een club als Ajax is groot geworden door gewone mensen. Was niet de grootste der allergrootsten geboren en opgegroeid in Betondorp en hadden (hebben) Bennie Muller en Sjaak Swart met "gewoon" een sigarenzaak. Het Ajax bestuur tlirt op schandalige wijze met een bank die de tweedeling in de maatschappij stimuleert. Voor de Bank" is de Arena slechts een proeftuin echter zoals zo vaak gesteld: voetbal is een volkssport voor het volk, van het volk. (het is niet leuk om als VIP naar een leeg stadion te kijken!!"!) Daar Ronald c.s. naar hun gevoel in ieder geval weer "on speaking terras" met het Ajax-bestuur waren, hielden zij voorafgaande aan de volgende vergadering een soort wapenstilstand, hetgeen inhield dat er geen verdere acties werden gevoerd en er ook geen communiques richting de pers werden gezonden. Helaas dachten de heren van Praag en De Roever hier geheel anders over en gingen via de pers (respectievelijk de Voetbal International en het Parool) in de tegenaanval. Wat opviel bij het stuk van meneer van Praag was dat het voor 80% uit tegenstrijdigheden, halve waarheden en

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 12