I WIJ VAN VAK -11- Met is 18 maart 1987 en het is half vijf in de middag De zenuwen gieren al de hele dag door m'n keel. Tussen hel werk door meet ik constant aan vanavond denken. Hoe zullen ze in staat zijn de gestolen penalty van vorige week weg te poetsen? Het is vijf uur, gauw met de auto op pad. Snel naar de kroeg een paar biertjes achterover slaan en een hapje eten bij ons favonete Surinaamse eethuis (adres voor liefhebbers te verkrijgen) Volledig in de stemming gaan wij op weg naar "de Meer", waar de strijd aangebonden moet worden met de Zweden van Malmoe FF. Het is een koude vochtige voorjaarsavond, zo een waar je de damp van het stadion kunt zien afkomen. Eerst nog even opwarmen bij "Meerzicht" en dan. na even zalig tegen het nek gewaterd te hebben de tribune op. Het is kwart over zeven en er kan nu al bijna geen kip meer bij Dat beloofd wat. De rust breekt aan met een één nul voorsprong voor AJax, die nog geen zekerheid biedt op de volgende ronde. Na de rust komen ze onze kant op .-Ms Marco van Basten Twéé nul laat aantekenen, lijkt de hele stadszijde wel een kolkende mensen-zee Drie nul volgt snel, en de scheids besluit bij een drie één stand voor het einde te Huilen. Ajax zit in de halve finale en zal dat jaar de Europa Cup voor beker winnaars mee naar huis nemen. De laatste weken ben ik echter van slag en een ieder voelt wei aan hoe dat komt Da! de Meer niet meer aan de eisen van deze tijd voldeed, (in de ogen van de sponsors en andere VH'S) heelt men ons twéé jaar lang dmv een gedegen publiateits campagne opgedrongen. De Arena staat er nu en we zuilen het er mee moeten doen Dat besef is ook bij ons inmiddels wel doorgediongen en om eerlijk te zijn, er staat ook wel iets. legen het stadion "an sich" richt onze kritiek zich niet. Dat er door een gedegen "complot" geen sfeer meer is. dat heeft iedereen al gemerkt Het bestuur had de sfeer van de Meer voor een groot deel kunnen waarborgen door een ieder in elk geval bij "vakgenoten" neer te zetten Het bestuur echter had het te druk met het zich rijk rekenen. Zij heeft deze klus waarschijnlijk uitbesteed aan dezelfde mensen die keer op keer de distributie mbt de kaartverkoop van buitenlandse topwedstrijden tot een ware klucht weten te verheffen.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1996 | | pagina 11