UITGEPERST. jaren assistent te zijn geweest, wil de ik weer eens hoofdtrainer wor den. r John van 't Schip in het Algemeen Dagblad over zijn vertrek bij Ajax. "Van de honderd gekochte spelers over de laatste tien jaar heeft mis schien twintig procent structureel in het eerste gestaan. Dat kan natuur lijk niet. Het bedrijf is gezond, maar het opportunisme moet eruit. Het is net niet saneren, maar wel heel erg op de kosten letten, ik hou dat beleid heel strak. En ik krijg geen bonus van transfers, zoals Johan Derksen beweert. n Rik van den Boog in Het Parool. "Er komt toch nog een nieuwe serie concerten Symphonica in Casso?" r Cabaretière Brigitte Kaandorp op TV Rijnmond op de vraag of ze nog eens in Rotterdam komt optreden. "Ik hoop dat hij komt, met hem hebben we het beste middenveld van Nederland. Met Rafael van der Vaart wordt Ajax kampioen. Martin Jol op Sportl "Ik heb, in tegenstelling tot voor gaande jaren, vanaf januari regel matig kunnen trainen en spelen. 2009 is een goed voetbaljaar voor mij geweest. Een afscheidsinterland tegen Oranje? Nee, zover ben ik nog niet. OJari Litmanen in Sportweek. "Als ik ergens om half tien moest zijn, kwam ik het liefst om 9.28 uur binnen. Nu ben ik er al om vijf over negen. Het hoort er natuurlijk een beetje bij als aanvoerder van Ajax. Maar het toont ook dat ik verant woordelijk wil zijn. Het belangrijkste is uiteindelijk dat je je er goed bij voelt. Dat idee probeer ik op de rest van de groep over te brengen. QLuis Suarez in de Volkskrant. "Ik wil kinderen van het voetbal "Ik hoop dat de scheten van die laten genieten, dat is het belangrijk- kleine minder hard stinken dan de ste wat er is. Om het geld doe ik het mijne. niet, al ben ik vaak een pesetero W Jelle van Damme antwoordt in (geldwolf, red.) genoemd. Ik train al Humo op de vraag welke eigen- dertien jaar geen club meer en heb schap zijn onlangs geboren kind in die tijd genoeg aanbiedingen niet van hem heeft geërfd. gehad. Hoeveel zou ik in die tijd verdiend kunnen hebben? Zes mil- "We waren in de achtertuin [van joen per jaar?" ons huis] en daar had ik kaarsjes Johan Cruijff bij zijn presentatie neergezet en de buitenopenhaard als bondscoach van Catalonië. aangestoken. Uit een goed restau rant had ik eten laten komen. We "In het begin wel, maar inmiddels hebben romantisch gedineerd en zie ik hem op het veld meer als trai- daarna ben ik op de knieën gegaan ner dan als vader. We kunnen dat en heb haar ten huwelijk gevraagd, allebei goed scheiden. Thuis zijn we Haar antwoord was gelijk ja. Fles gewoon weer vader en zoon. Als hij champagne gepakt en opengespo- me op het veld op mijn flikker moet ten. Dolgelukkig natuurlijk. ,)lk geven, dan doet hij dat gewoon. En was toen niet meer zo stoer. als ik vind dat ik wat moet zeggen, W John Heitinga legt in RTL Boule- dan doe ik dat ook.vard uit hoe hij zijn Charlotte- Daley Blind antwoordt in ProProf Sophie Zenden ten huwelijk heeft Magazine op de vraag of het niet gevraagd. De trouwerij is volgend vreemd is om met zijn vader te jaar juli op Ibiza. werken. "Voor WHC dat aan de vooravond "RTL is.. .Ajax. Omdat het lefgozerig staat van zijn 80-jarig jubileumjaar is en net als Ajax ook kan verliezen. werd tijdens de loting van de acht- Het NOS Journaal vind ik echt PSV. ste finales van de KNVB beker door Dan worden ze misschien wel Urby Emanuelson zijn eigen ploeg landskampioen, maar het is toch uit de koker gehaald. Spelers, trai- allemaal net niet.ners, het bestuur en de massaal Jeroen Pauw in HP De Tijd. aanwezige supporters vielen elkaar van blijdschap in de armen. WHC "Nee, ik praat niet. Dat lijkt me ver- had het niet mooier kunnen treffen, standiger.WHC speelde in het jaar dat het 75 Rob Wielaert tegen een verslag- jaar bestond een jubileumwedstrijd gever van het Brabants Dagblad. tegen Ajax. WHC wist toen de Amsterdammers tot aan de 90ste "Mijn situatie bij Ajax heeft niets minuut op 3-3 te houden. Uiteinde met mijn overstap naar Melbourne lijk was het Nourdin Boukhari die in Heart te maken. Mijn contract liep de blessuretijd voor AJAX de 3-4 op er af en ik wilde een nieuwe weg het scorebord zette. inslaan. Ik heb dat vorig seizoen al Van www.whc-wezep.nl. kenbaar gemaakt. Na een aantal 64 De Ajacied Samenstelling: Hans Janssen "Bij Haarlem pak ik nu langzaam op wat ik in mijn vaderland gewend was. Het zijn de mooiste maanden sinds mijn komst naar Nederland. Omdat die mensen mij hun vertrou wen hebben geschonken. Ik was vergeten hoe je blij moet zijn. n Edgar Manucharyan in Voetbal International. "Ik zoek een man vanaf 35 jaar, die PASSIE heeft voor zijn werk en als net ik van het leven geniet. Hij moet sportief zijn, van lekker eten en rei zen houden, maar niet te dik zijn en altijd lekker ruiken! Als ik mijn ogen sluit, denk ik aan [een aantal acteurs] en als hoogtepunt Josep Guardiola, de trainer van Barcelona! Voel je dat wij samen veel gemeen hebben, mail dan naar nadavan- nie@gmail.com. F Uit de mailrubriek Naat&Taat in de Vrouw-bijlage van de De Telegraaf op zaterdag. Nada is de ex van Bryan Roy. "Ik denk dat we naar een situatie moeten toewerken dat onze spelers thuis achter de computer geselec teerde beelden kunnen bekijken. Door middel van een link en een login kunnen ze dan bij de specifie ke fragmenten komen om zich voor te bereiden. Als staf kun je vervol gens zien wie, wanneer, welke beel den bekeken heeft. n Carlo l'Ami in De Voetbaltrainer. "Niemand wilde haar, omdat ze zo lelijk is. Wij dachten: het is makke lijk de mooiste te nemen, laten wij ons dan ontfermen over het hondje met de minste kansen. r Patrick Kluivert in KRO Magazine over de afgedankte spaniël Lola, over wie hij en zijn vrouw Rossa- na Lima zich hebben ontfermd. "Ajax is een deel van mijn leven geworden en dan is het mooi dat je zo afscheid kunt nemen. Ik ben niet zo emotioneel aangelegd, maar dit doet echt wel wat met je. n Thomas Vermaelen in Studio Ajax, van AT5, over de wijze waar op hij werd uitgezwaaid in de rust van Ajax - Feyenoord. "Als jeugdspeler zag ik eens een Italiaans team uit de bus stappen. Alle spelers waren keurig gekleed, dat vergeet ik nooit meer. Uitstraling is nu eenmaal belangrijk, dat pro beer ik mijn spelers ook te leren. Ik vind dat ik als trainer op de bank een kostuum moet dragen, geen trainingspak. Mensen hoeven niet tegen je op te kijken, maar ze moe ten wel zien dat er iemand voor ze staat. F Stanley Menzo, trainer van Cambuur, in NRC Handelsblad. "Ik hield van spelers als Rudi Krol, dat soort types, elegant, verdedi gers die verdedigden, maar ook gewoon voetbalden. n Franco Baresi, ex-aanvoerder van AC Milan en het nationale Italiaan se elftal, in Four Four Two. "Het liefst was ik assistent bij Ajax gebleven. Bezigheidstherapie? Nee, zo zie ik dit zeker niet. Ik moet toe zicht houden op de voetbaltechni- sche kant van de club. Ook begeleid ik de spelers die vanuit Ajax bij Haarlem gestationeerd zijn. Rob Witschge in Elf Voetbal. "De voetballers hebben geen notie van wat topsport vraagt. Ze zijn enorm gericht op het nu. Ze willen niet meer als ze moe zijn of als het pijn doet. Ze denken niet aan de lange termijn. (,..)Als alles goed gaat, en als mijn vrouw het ook wil, dan blijf ik misschien nog een jaar langer dan de afgesproken acht maanden, maar dat is de maximale termijn. F Foppe de Haan, de nieuwe coach van Ajax Cape Town, tegenover het ANP. "Als een chagrijnige oude analyti cus. Ik ben een vreemde eend in de bijt. Een tv-typetje. Ze kennen mij niet echt als voetballer. Ik ben trou wens een Anderlecht-speler. En géén Ajacied. Ik ben vergroeid met België. Door een rare samenloop van omstandigheden ben ik in Brus sel beland. F Jan Mulder in de Belgische krant De Morgen op de vraag of 'men' hem in ons land als een Ander- lecht-man of een Ajacied kent.. "Het klopt dat Luis Suarez me aqua., noemt, ha ha. We gingen eens stap pen en toen dronk ik de hele avond water, vandaar. Sindsdien is het aqua hier en aqua daar. Ik kan er wel om lachen, Luis is een goede jongen. (,..)Van dat soort spelers ben je toch afhankelijk, alleen: hij is niet de enige aanvaller. We hoeven niet alle ballen aan Luis te geven. F Demy de Zeeuw in Voetbal Magazine. "Misschien wil ik op een gegeven moment weer eerste keeper zijn. Maar dat kan altijd nog. De meeste keepers zijn pas rond hun 32e op hun top. F Jeroen Verhoeven in Ajax Kick Off voor de thuisduels met Willem II en Dinamo Zagreb.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 66