Ajax van minuut tot minuut Met nog zo'n 20 seconden voor de boeg tilde hij de bal uit een vrije trap over de muur en in de bovenhoek van het doel. Slechtste man op het veld was overigens arbiter Richard Lies veld, die belachelijk veel kaarten trok, maar een Dordrecht-speler verzuimde rood te geven en die bovendien Ajax twee penalty's had moeten geven. Opstelling: Stekelenburg; Van der Wiel, Oleguer, Ver- tonghen en Anita; Enoh, Gabri en Emanuelson; Rom- medahl (22. Bakircioglü/110. Pantelic), Cvitanich (57. Suarez) en Sulejmani. Directie en bestuur van AZ bieden De Zeeuw excuses aan voor de spreekkoren aan zijn adres, afgelopen zondag. Fans van de thuis club namen hem niet alleen zijn vertrek naar Amsterdam en de kritiek op zijn voormalige werkgever kwalijk. Ze beledigden De Zeeuw door te verwijzen naar de ernstige ziekte van zijn moeder. 1 november, competitie: Ajax - Feyenoord (1-0) 5-1. Doelpunten; 42. De Zeeuw 1-0, 47. Emanuelson 2-0, 58. Van der Wiel 3-0, 74. Landzaat 3-1, 82. De Zeeuw 4-1, 90+1Suarez (strafschop) 5-1 Scheidsrechter: Kuijpers. Rode kaart: Babovic en Van Dijk (Feyenoord). Geel: Alderweireld. 5 november, Europacup: Dinamo Zagreb - Ajax (0-2) 0-2. Doelpunten: 13. Pantelic 45+1. De Zeeuw 0-1, 0-2. 8 november, competitie: FC Twente - Ajax (0-0) 1 -0. Doelpunt:47. Ruiz 1-0. Scheidsrechter: Vink. Scheidsrechter: Den (Eng). Toeschouwers: 24.000. Toeschouwers: 160. Gele kaart: Brama, Janssen en Wisgerhof Rode kaart: Cufré en Calello (2x geel, beiden Dinamo). (FC Twente); Stekelenburg en Vertonghen. Geel: De Jong. Bijzonderheden: Ajax kan bij de doorsnee fan voorlopig niet kapot. De ploeg behoudt haar ongeslagen status sinds de 4-3 nederlaag bij PSV en bovendien maakt ze korte metten met haar aartsrivaal. De zege was dik verdiend, maar toch: gedurende een fase in de eerste helft was Feyenoord op zijn minst gelijkwaar dig. In die periode stond de paal een treffer van Ron Vlaar in de weg. Bovendien ontsnap te Suarez aan rood nadat hij zich dommig breed had gemaakt in een duel met Stefan Babovic. Diezelfde tegenstander moest zelf op slag van rust wel inrukken na een elleboog stoot in het gezicht van Vertonghen. Toen leid de Ajax al met 1 -0 door een gelukkige treffer van De Zeeuw. Feyenoord, dat het zonder zijn supporters moest doen, begon dus al kans loos aan de tweede helft en werd helemaal gedemoraliseerd door een geweldig doelpunt van Emanuelson na een mooie combinatie met Vurnon Anita. Het leed voor de gasten werd nog dramatischer door een rode kaart voor doelman Rob van Dijk, die in blessuretijd de doorgebroken Suarez aantikte. Uit de toe gekende penalty maakte de Uruguees zijn eer ste treffer ooit tegen Feyenoord en alweer zijn zestiende competitiedoelpunt (en dan leverde de captain ook nog zeven assists). De laatste keer dat Ajax met meer dan vier treffers ver schil van Feyenoord won, dateerde van mei 1999 (6-0). Tot vandaag had de Kuip-formatie slechts acht tegendoelpunten. Opstelling: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen en Anita; De Zeeuw, Enoh (61Sulejmani), Gabri en Emanuelson; Suarez en Pantelic (84. De Jong). Bijzonderheden: het moet wel heel raar lopen wil Ajax deze groepsfase in de Europa League niet overleven. Het vooraf best gevreesde kar wei in Zagreb werd professioneel geklaard, waarbij de gasten wel in de kaart werd gespeeld door twee veldverwijzingen aan Dinamo-zijde. Leandro Cufré kreeg in de 35e minuut zelfs direct rood nadat hij Suarez met zijn elleboog had bewerkt. Het enige wat Ajax verweten kan worden, maar dat is een bekend verhaal, is dat er te weinig is gescoord. Met name Siem de Jong, die de lichtgeblesseerde Gabri redelijk verving, en invaller Mitchell Donald waren niet scherp genoeg. Eén van de betere Ajacieden was Pantelic, die met de wedstrijd sterker gaat spelen en er op deze manier in slaagt om criticasters de mond te snoeren. Jol: "Pantelic kun je niet afdoen als een krullenjongen." In het Maksimir Stadion was alleen een plukje Ajax-fans toegelaten. Die van Dinamo worden geweerd, omdat de aanhang van de Kroatische club zich had mis dragen in de voorgaande poulewedstrijden. Ook is de club drie punten in mindering gebracht; een straf, die de UEFA, de Europese voetbalunie, enkele weken later overigens zou terugdraaien. Overigens was er voor Tomislav Ivic, succesvol trainer van Ajax in de jaren zeventig, ook een plaatsje op de tribune. Opstelling: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen (80. Oleguer) en Anita; Enoh (65. Donald), De Jong en De Zeeuw; Suarez, Pantelic en Emanuel son (77. Sulejmani). Andere uitslag: Anderlecht - Timisoara (1-0) 3-1. Stand: 1. Anderlecht 4-8, 2. Ajax 4-8, 3. Timisoara 4-2, 4. Dinamo Zagreb4-0. Bijzonderheden: een pijnlijke middag voor Ajax in de vandaag althans onneembare Grolsch Veste. De Jol-equipe leed een onno dige nederlaag, waardoor de achterstand op de winnende koploper verdubbeld werd tot zes punten. Bovendien had PSV, die andere titelkandidaat, eerder vanmiddag al met 1-5 van ADO Den Flaag gewonnen, waardoor eveneens het verschil met de Eindhovense concurrent is opgelopen. Pijnlijk was ook de wijze waarop het enige doelpunt van FC Twente tot stand kwam. Enoh maakte weer eens een onnodige overtreding, op Bryan Ruiz, die vervolgens uit de vrije trap zomaar kon inkoppen. Zowel Van der Wiel als Steke lenburg ging hierbij in de fout. Pijnlijk was de snelle aftocht van Pantelic (hamstringbles sure) en de wissel van de eigenlijk onmisbare De Zeeuw (knieproblemen). Het moet Jol ook zeer hebben gedaan en tot nadenken hebben gezet dat zijn ploeg het vernuft en de creativi teit miste om de thuisclub haar eerste compe titienederlaag toe te brengen. Of het eerste verlies in Enschede sinds vorig najaar, toen ...Ajax als voorlopig laatste tegenstander de Tukkers de baas bleef.De trainer hield zich na afloop groot door te wijzen op het programma van na de winterstop, want dan komen FC Twente, PSV en AZ nog op bezoek in de Are na. Hij complimenteerde na afloop overigens terecht Pieter Vink, de scheidsrechter die in de aanloop naar de topper door Jol nog op de korrel was genomen. Tot de tegenvallende pionnen aan Amsterdamse zijde behoorden Sulejmani, die als invaller voor zijn landgenoot er niets van bakte, en Suarez. De aanvoerder zal er nu extra op gebrand zijn om de komen de weken met zijn Uruguay de WK-kwalifica- tiebarrage tegen het Costa Rica van Ruiz in zijn voordeel te beslissen. Opstelling: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen en Anita; Gabri (70. Rommedahl), Enoh en De Zeeuw (57. De Jong); Suarez, Pantelic (16. Sulej mani) en Emanuelson. Ajax Iaat Feyenoord diep buigen De Ajacied 61

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 63