van minuut tot minuut Max slaat»' «ideiSS"»' r {i«i I Tekst: Hans Janssen I AJAX 16 oktober: Ajax heeft het afgelopen boekjaar 2008/'09 afgesloten met een verlies van 3,4 miljoen euro. Voor dit seizoen wordt ook rekening gehouden met rode cijfers. De situatie kan er nog slechter op worden wanneer de club daadwerkelijk over de burg moet komen vanwege een conflict met de belasting dienst. Ajax heeft hiervoor al 5,2 miljoen apart gezet. De kans wordt niet uitgesloten dat penningmeester Jeroen Slop dit sei zoen geld moet gaan lenen bij de huisbank. 17 oktober, competitie: Ajax-Willem II (1-0) 4-0. Doelpunten: 45+1. Enoh 64. Sulejmani 82. Pantelic 90. Suarez 1-0, 2-0, 3-0, 4-0. Scheidsrechter: Van Boekei. Toeschouwers: 49.900. Rode kaart (2x gee I): Veloso (Willem II) Geel: Demouge en Swinkels (Willem II) en Vertonghen. Bijzonderheden: had er iemand getwijfeld aan een grote zege op Willem II? Toch duurde het te lang er dat de machine echt op gang kwam. Vóór de thee waren de beste kansen misschien nog wel voor de tricolores van oud- Ajacied Fons Groenendijk. Het openingsdoel punt van Eyong Enoh in de blessuretijd van de eerste helft kwamen ze uiteindelijk niet te boven. Natuurlijk was Ajax blij met de winst, maar opgelucht was iedereen aan Amster damse zijde vooral over de rentree van Gabri, die acht maanden geleden voor het laatst een officiële wedstrijd speelde. Ajax/Suarez had zich een prettiger middag kunnen bezor gen wanneer de captain in de 28e minuut 'gewoon' vanaf de stip had gescoord na een handsbal van Frank Demouge. Opstelling: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen en Anita; De Zeeuw, Aissati (83. Bakirciog- lü) en Enoh (67. Gabri); Rommedahl (61. Sulejmani), Suarez en Pantelic. 19 oktober: Liefst 23.000 fans bevolken de tribunes van de Amsterdam Arena voor de topper tussen Jong Ajax en Jong PSV. Het mag niet bater: de lijstaanvoerder uit Eindhoven boekt een geflatteerde 1 -3 zege. Bij de thuisclub kwa men notoire eerste-elftalspelers in actie als Daley Blind, Mitchell Donald, Siem de Jong, Bruno Silva en Rob Wielaert. 22 oktober, Europacup: Ajax - Dinamo Zagreb (Kro) (1-0) 2-1. Doelpunten: 3. Suarez 1-0, 81Rommedahl 2-0, 90.Tomecak 2-1. Scheidsrechter: Einwaller (Oos). Toeschouwers: 30.700. Gele kaart: Badelj, Cufré en Kovac (Dinamo), Anita, Emanuelson en Sulejmani. Bijzonderheden: twee jaar geleden liet Ajax zich voor eigen publiek verrassen door Dina mo Zagreb. Vanavond gaven de rood-witten geen krimp. Des te jammer was het dat de Kroaten in de slotminuut gebruik maakten van een moment van onachtzaamheid in de Amsterdamse defensie en tegenscoorden. Gelukkig hadden Suarez met een zelf versier de strafschop en invaller Dennis Rommedahl op aangeven van diezelfde Uruguayaan er al 2-0 van gemaakt. Suarez mocht aanleggen vanaf elf meter na een overtreding na nog geen anderhalve minuut van Robert Kovac. Linksback Vurnon Anita werd terecht uitgeroe pen tot man of the match, al hadden sommige toeschouwers daar andere gedachten over. Opstelling: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen en Anita; De Zeeuw, Enoh en Emanuelson; Suarez (90+1Cvitanich), Pantelic (74. Rommedahl) en Sulejmani (78. Gabri). Andere uitslag in groep A van de Europa League: Timisoara (Roe) - Anderlecht (Bel) 0-0. Overigens was het overdag in Amsterdam hommeles, omdat aanhangers van Ajax en Dinamo de confrontatie met elkaar zochten. De balans? Diverse vernielingen en tientallen aanhoudingen. 25 oktober, competitie: AZ - Ajax (0-1)2-4. Doelpunten: 28. El Hamdaoui 1-0, 57. Emanuelson 1-1, 58. Suarez 1-2, 65. Van der Wiel 1-3, 90. Suarez 1-4, 90+1Pelle 2-4. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 23.250. Gele kaart: Jaliens, Moreno en Swerts (AZ). Bijzonderheden: het ging al niet best met landskampioen AZ, maar na vandaag zijn de problemen voor trainer Ronald Koeman en zijn manschappen groter dan ooit. In de tweede helft werden ze naar een kansloze 2-4 nederlaag gespeeld, waarbij Urby Emanuelson - hij weer - Ajax op het goede spoor zette door een machtig schot. En zo kreeg het duel een uit slag, waarmee niemand bij rust rekening had gehouden. De Alkmaarse formatie was in de eerste 45 minuten namelijk veel beter. Verder dan een treffer van Mounir El Flamdaoui kwam ze niet en daarvoor moest ze na de pauze de tol betalen. Dat was ook een gevolg van de wissel Marko Pantelic-Gabri, waardoor Ajax meer greep op het middenveld kreeg. Koeman had gewraakte uitspraken van Demy de Zeeuw in Sportweek opgehangen in de kleed kamer, maar deze koude-oorlogtactiek werkte onvoldoende. De voormalige Ajax-trainer: "Ik heb niet één-twee-drie een oplossing." De Zeeuw haalde onder meer zijn gram door zijn aandeel in de gave 1-3 van Gregory van der Wiel. Opstelling: Stekelenburg: Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen en Anita; De Zeeuw, Enoh en Emanuelson; Rommedahl, Pantelic (46. Gabri) en Suarez. 29 oktober, KNVB-beker: FC Dordrecht - Ajax (0-0) 1-1 (1-1) 1-2. Doelpunten: 47. Emanuelson 0-1, 81. Kalisse 1-1, 120. Emanuelson 1-2. Scheidsrechter: Liesveld. Rode kaart (2x geel): Gabri. Geel: Breinburg, Longuet, Van Muyen, Ramos, Sequira en Zeefuik (FC Dordrecht), Anita, Bakircioglü, Emanuelson en Suarez. Bijzonderheden: hoe is het mogelijk dat Ajax andermaal een flater slaat in een bekerwed strijd tegen een veel mindere opponent? Zelfs Jol kan dit kennelijk niet voorkomen. Vorig sei zoen werd het zelfs uitgeschakeld door Volen- dam, vanavond was dat ook het verdiende loon geweest voor de equipe, die zich onnodig overwerk bezorgde. De loting voor de volgen de ronde, Emanuelson liet WFIC uit het appa raat komen, voorspeelt dan ook weinig goeds, ofschoon die tegenstander een zaterdag- amateurhoofdklasser is. Floeveel moeite heeft Ajax recentelijk niet gehad met Kozakken Boys en AGOW? Emanuelson mocht meehel pen bij de loting, omdat hij andermaal succes vol was voor Ajax. Zijn openingsdoelpunt was al knap; de winnende treffer nog mooier. De Ajacied 59

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 61