"1 En verder Vurnon Arnita Marko Pantelic Youp van 't Hek Vurnon Anita is, wellicht een beetje oneerbiedig uitgedrukt, net onkruid. Hij was dit najaar één van de revelaties van het Ajax onder Martin Jol en dwong niet voor niets een verbetering en verlenging (tot en met medio 2012) van zijn contract af. De jongste en kleinste van het stel werd na Roda uit als linksback in de basis gecatapulteerd en was daar sindsdien niet weg te slaan. Hij liet en laat letterlijk niet over zich heen lopen en dat is opmerkelijk. Anita hikte al ruim drie jaar tegen het eerste elftal aan en is niet bepaald groot uitgevallen. Wat maakt hem zo sterk? Waarom zit er zoveel muziek in dit blije jochie? "It's tough my friend". En Marko Pantelic kijkt ons serieus aan. Moederziel alleen woont hij in een appartement in een flatgebouw ergens in Amsterdam. En ik laat me overtuigen door deze excentrieke Serviër, die nog steeds wacht tot zijn vrouw en kinderen een verblijfsvergunning hebben. De Aanvoerder 10 Dick Schoenaker 12 Column 15 De Ajacied in vogelvlucht 36 Michael van Praag 40 Over de diepgang van de persruimte 47 Ajax Geboekstaafd 51 Cruyff Courts 57 Ajax van minuut tot minuut 59 Uitgeperst 64 ONZE ERE-GALERIJ Super Ajacied: Populairste Ajacied: Wim Kieft Jesper Olsen Jesper Olsen/ Gerald Vanenburg Marco Van Basten (3x) John Bosman Dennis Bergkamp Stefan Pettersson John van 't Schip Dennis Bergkamp Dennis Bergkamp Jari Litmanen Frank Rijkaard Jari Litmanen Jari Litmanen Edwin van der Sar Jari Litmanen Jesper Gronkjaer Cristian Chivu Rafael van der Vaart Cristian Chivu Wesley Sneijder Ryan Babel Klaas-Jan Huntelaar Wesley Sneijder Klaas Jan Huntelaar Luis Suarez Rob de Wit Peter Boeve Sonny Silooy Youp van 't Hek schreeuwde tien jaar geleden om het hardst dat hij De Arena niets vond. Uiteindelijk blijkt het mee te vallen met de kritiek van Nederlands bekendste cabaretier op Ajax. "Een biermerk wegpesten lukt me nog wel, maar de Arena? Frank Arnesen Peter Boeve Johan Cruijff Jesper Olsen Dennis Bergkamp Stefan Pettersson Marco Van Basten Jaap van Praag Sjaak Swart De Ajacied 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 5