iDe Ajaciedi Wim Kieft en Tscheu La Ling Ook bij deze allerlaatste (kerst-)Ajacied zit, zoals de leden van ons gewend zijn, een wenskaart met daarop één of meer Ajax-spelers. Fotogebruik was In de eerste jaren van De Ajacied nog niet gemeengoed. We hadden er domweg het geld en de middelen niet voor. Dit veranderde eind jaren zeventig, vooral toen het blad overging op een handzamer formaat. Mede door het fotogebruik kreeg het 'clubblaadje' een professioneler karakter. Voor kleurenfoto's moesten de fans - een enkele editie daargelaten - nog jaren geduld heb ben. Toen het blad met ingang van het seizoen 1991-'92 weer terugging naar een A4-uitgave, veranderde niet alleen de papiersoort, maar werd het structureel ook mogelijk om kleurenfoto's te plaatsen. Van met name Marco van Harn en Stanley Gontha. Tot groot plezier van onze lezers, zo bleek uit de vele reacties die we na elk blad ontvingen. Elk seizoen weer kregen de leden ook een gratis fotopakket. Hierin zaten afbeeldingen van gemiddeld achttien spelers van het eerste elftal. Lange tijd werd het tegelijk met het eerste nummer van een nieuw seizoen meegestuurd. Sinds enige jaren gebeurde dat onder invloed van het transferwindow bij nummer 2. Stel je eens voor dat Wesley Sneijder in het pakket zit en dat hij bij ontvangst ervan was verkocht. Bij De Ajacied zit vanaf het najaar van 1992 ook een uitneembare poster. Jari Litmanen was de eerste die hierop stond afge drukt. Het extraatje in de vorm van een gratis poster is inmiddels door een aantal andere bladen overgenomen. O.a. Jesper Olsen en David Endt

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 41