rJi I X Tekst: Hans Janssen n\ I Ml JQ ÜX Wim Kieft en Marco van Harn Vanaf 1992 verschijnt De Ajacied zesmaal per jaar. Om de twee maanden kregen de leden steeds een full-colorblad voorgescho teld van gemiddeld zestig pagina's. Met daarin interviews, wed strijdoverzichten, boekenrubrieken, voorpublicaties van boeken, columns en statistische gegevens. Actueel kun je in een magazine nauwelijks zijn. Toch slaagden we er af en toe in de dagbladpers de loef af te steken. Door lange interviews met spelers die niet zo hap pig waren op publiciteit. Marco van Basten bijvoorbeeld. Of Dennis Bergkamp. Marco van Harn, die elk blad weer ook veel foto's lever de, wist zijn (voor)naamgenoot een aantal keren over te halen. Miel Brinkhuis, de huidige perschef van Ajax, slaagde daar ook in. Bei den lukte het eveneens Bergkamp zover te krijgen om zich te onderwerpen aan lange, en vooral prettige gesprekken. Dat hier voor soms naar Milaan of Londen afgereisd moest worden, dat hadden we er graag voor over. Hans Janssen toog een paar jaar geleden naar Valencia om bij Patrick Kluivert te peilen of hij zijn ren tree wilde maken in Ajax-één. Het leverde een primeur op: de spits bleek even daarvoor te zijn benaderd door de toenmalige techni sche staf van de Amsterdamse club. Helaas, de terugkeer naar de Arena ging niet door, maar we hadden wel nieuws gemaakt! 'De weg naar Oude God', 'Cruijff, Hendrik Johannes, fenomeen', 'Oranje Toen en Nu', 'Ajax 1900-2000', 'De Godenzonen van Ajax', 'De Boertjes', 'Ajax en de kunst van het voetballen', 'Ajax wint altijd', 'De zoon van Cruijff en andere gedichten', 'De ArenA, het leukste stadion ter wereld', '1974 Wij waren de besten', 'Geluk heeft veters', 'Het officiële Ajax-jaarboek', 'Ajax the Dutch, the war', Mijn Ajax De Generaal Winston Bogarde Deze neger buigt voor niemand' en alle afleveringen van 'Hard gras'. De Nederlandse voetbalbibliotheek en die van Ajax in het bijzonder puilt uit, maar nieuwe boeken dienen zich al weer aan. De opgesomde titels vor men een willekeurige greep uit de vele honderden boeken die we de afgelopen jaren gelezen hebben en waarvan een recensie in De Ajacied werd opgenomen. Dit was niet mogelijk geweest zon der de medewerking van allerlei uitgeverijen in ons land. -v./tr^/A De Ajacied 37

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 39